با کمک سفیده تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی به جنگ منافذ پوستی بروید
۰۸ شهریور ۱۳۹۵

با کمک سفیده تخم‌مرغ و گوجه‌فرنگی به جنگ منافذ پوستی بروید

یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای مقابله با منافذ پوستی باز و بزرگ، استفاده از سفیده تخم‌مرغ است. عملکرد سفیده تخم‌مرغ شبیه به سرکه است و پوست را سفت می‌کند.


یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای مقابله با منافذ پوستی باز و بزرگ، استفاده از سفیده تخم‌مرغ است. عملکرد سفیده تخم‌مرغ شبیه به سرکه است و پوست را سفت می‌کند. به‌علاوه، ماسک سفیده تخم‌مرغ در صدر لیست درمان‌های خانگی برای منافذ پوستی بزرگ قرار می‌گیرد، چون می‌تواند به از بین بردن چربی‌های اضافی در سطح پوست کمک کند.


برای استفاده از این ماسک باید سفیده تخم‌مرغ را هم بزنید و بعد یک لایه از آن را روی صورت بگذارید. در ادامه باید لایه‌های نازک دستمال کاغذی را بر روی صورت قرار دهید. وقتی که این ماسک کاملا خشک شد، بافت روی صورت را جدا کنید و صورت را با آب بشویید. در پایان باید پوست شما سفت‌تر شده باشد.


ماده طبیعی دیگری که نقش مهمی در مقابله با منافذ پوستی باز و بزرگ دارد، گوجه‌فرنگی است. اما این اهمیت از کجا نشات می‌گیرد؟ نوعی ماده شیمیایی گیاهی و طبیعی به‌نام لیکوپن در گوجه‌فرنگی وجود دارد که اگر به‌صورت موضعی استعمال شود، از DNA در مقابل اثرات مخرب اشعه‌های UVB محافظت می‌کند.


مطالعات نشان داده‌اند که لیکوپن می‌تواند التهاب پوست را کاهش دهد و انسجام بین سلول‌های پوست را تقویت کند، و از این طریق نقش موثری در تقویت عملکرد پوست ایفا سازد. لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی می‌تواند از فعالیت آنزیم‌هایی که باعث تخریب و تجزیه کلاژن می‌شوند و منافذ پوستی را بزرگ‌تر می‌کنند، جلوگیری کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9700

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر