کاهش خطر مرگ بر اثر سرطان کولورکتال با مصرف روغن ماهی
۰۶ بهمن ۱۳۹۵

کاهش خطر مرگ بر اثر سرطان کولورکتال با مصرف روغن ماهی

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی می‌توانند به کاهش خطر مرگ بر اثر سرطان کولورکتال کمک کنند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی می‌توانند به کاهش خطر مرگ بر اثر سرطان کولورکتال کمک کنند.


محققان در این مطالعه از اطلاعات مربوط به دو مطالعه طولانی‌مدت دیگر استفاده کردند که بر روی ۱۲۱ هزار و ۷۰۰ نفر از زنان و ۵۱ هزار و ۵۲۹ نفر از مردان انجام شده بود. اکثر این افراد از نظر سابقه پزشکی و سبک زندگی مورد بررسی قرار گرفته بودند.البته تشخیص ابتلا به سرطان کولورکتال توسط پزشکان در این مطالعه ثبت می‌شد و این افراد در دوره‌های زمانی مختلف، گزارشی از رژیم غذایی خودشان را با کامل کردن پرسش‌نامه‌های غذایی ارائه می‌کردند.در مجموع، یک هزار و ۶۵۹ نفر از این افراد در حین مطالعه به سرطان کولورکتال مبتلا شدند و ۵۶۱ نفرشان بر اثر این سرطان درگذشتند.


محققان درنهایت به این نتیجه رسیدند که افرادی که به سرطان کولورکتال مبتلا می‌شوند و رژیم غذایی آنان حاوی میزان بیشتری از امگا ۳ موجود در ماهی است (مثل ماهی سالمون و ماهی خال‌مخالی)، کمتر از دیگران با خطر مرگ بر اثر این بیماری روبه‌رو هستند.


براساس گزارش مجله Gut، بیمارانی که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ را پس از ابتلا به سرطان کولورکتال به حداقل ۰.۳ گرم در روز می‌رسانند، خطر مرگ بر اثر این سرطان را ۴۱ درصد کاهش می‌دهند. علاوه بر این، محققان متوجه شدند افرادی که روغن ماهی بیشتری در رژیم غذایی قرار می‌دهند، معمولا این ویژگی‌ها در سبک زندگی‌شان وجود دارند: فعالیت بدنی بیشتر، مصرف مولتی‌ویتامین‌ها، دریافت ویتامین D و فیبر بیشتر، کم بودن میزان استفاده از سیگار.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9435

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر