علائم شايع آپانديسيت در زنان
۱۰ خرداد ۱۳۹۵

علائم شايع آپانديسيت در زنان

علائم شایع آپاندیسیت در بانوان کدامند؟


شاید بدانید که آپانديسيت (یا به انگلیسی Appendicitis)، به التهاب آپاندیس ( که در انتهای روده بزرگ قرار دارد) گفته می شود. این مسئله يكي از شايع‌ترين مشكلات در ناحيه شكم است كه به حراجی اورژانسی نياز دارد. در این مطلب می خواهیم به بررسی علامت های این مشکل مخصوصاً در زنان بپردازیم:

علائم رايج اين مشكل فقط در نيمی از افراد مبتلا به آپانديسيت بروز پيدا مي‌كند كه شامل حالت تهوع، استفراغ، تب و درد است. در حالی كه آپانديسيت در ميان مردان كمی بيشتر نسبت به زنان اتفاق مي‌افتد، اما تشخيص آن می تواند در ميان زنان سخت‌تر باشد.


آپانديسيت معمولا با تب خفيفی همراه است، اما برخی افراد اصلا در اين حالت تب نمی كنند. يكی از مطالعات منتشرشده در Academic Emergency Medicine نشان مي‌دهد كه وقتی حرارت بدن از ۳۷.۲ درجه سانتی گراد بيشتر شود، می تواند نشان‌دهنده اين باشد كه فرد به آپانديسيت مبتلا است. البته اگر حرارت بدن هم كمتر از اين ميزان باشد، باز هم احتمال ابتلا به آپانديسيت وجود دارد. از طرف ديگر، برخی افراد مبتلا به آپانديسيت با تب‌های شديدتری مواجه می شوند كه احتمال آن خصوصا در صورت پاره شدن آپانديس بيشتر است.


از دست دادن اشتها نيز يكی از نشانه های بسيار رايج آپانديسيت است. وقتی كه روند انسداد و التهاب آپانديس بدتر می شود، فرد احتمالا با بی اشتهايی و حالت تهوع مواجه می گردد. احتمال استفراغ هم وجود دارد، اما معمولا در گروه علائم اصلی قرار نمی گيرد. البته اين احتمال هم وجود دارد كه آپانديسيت با يبوست و اسهال همراه شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8882

افزودن نظر