چطور در اتاق هتل هم سالم زندگی کنیم؟!
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

چطور در اتاق هتل هم سالم زندگی کنیم؟!

هتل‌ها همگی لیوان‌های آب درون اتاق‌ها را می‌شویند و تمیز می‌کنند، اما این کار را بسته به کیفیت‌شان انجام می‌دهند. با این‌حال، بهتر است که قبل از برداشتن لیوان‌های درون اتاق و نوشیدن آب با استفاده از آن‌ها، حتما این لیوان‌ها را حدود یک دقیقه زیر آب داغ بشویید تا میکروب‌ها و باکتری‌های باقی‌مانده نیز از بین بروند.


فرض کنید که وارد اتاقی در هتل می‌شوید و می‌بینید که روتختی‌ها، پتوها و بالش‌های تخت خواب کاملا تمیز هستند. هیچ مویی در حمام نیست و لیوان‌های درون اتاق نیز کاملا از تمیزی برق می‌زنند. اتاق هتل شما تمیز به نظر می‌رسد، اما آیا واقعا چنین است؟! نه لزوما! 
پاکیزه بودن ظاهری اتاق‌ها در هتل نشانه خوبی است، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که صدها غریبه‌ای که پیش از شما در این اتاق ساکن بوده‌اند، هیچ گونه عنصر مخربی مانند میکروب‌ها را در اتاق جا نگذاشته باشند. پس برای اطمینان پیدا کردن از اقامت بی‌دردسر خودتان در اتاق هتل، حتما اصول زیر را رعایت کنید. 


قبل از انتخاب هتل، اطلاعات لازم را درباره هتل‌ها کسب کنید 


قبل از این‌که اتاقی را در یک هتل رزرو کنید، نظرات مشتری‌های دیگر را در سایت‌های مربوط به هتل‌ها بخوانید. امروزه سایت‌های مشخصی برای بررسی هتل‌ها وجود دارند که آزادانه نظرات مشتریان را منتشر می‌کنند. این نظرات عمدتا واضح و صادقانه هستند، ‌و اگر مشکلی از نظر پاکیزگی در هتل وجود داشته باشد، احتمالا از این راه متوجه خواهید شد. 


دستمال‌های آنتی‌باکتریال را همراه با خود ببرید

 
به نظر شما، آلوده‌ترین وسیله در اتاق‌های هتل چه چیزی می‌تواند باشد؟! بعضی از متخصصان در این زمینه می‌گویند که کنترل تلویزیون از این منظر در رتبه اول قرار می‌گیرد. دستگیره درها و فلاشر توالت نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند. پس اگر می‌خواهید که تماس خودتان با میکروب‌ها را به حداقل برسانید، حتما از دستمال‌های آنتی‌باکتریال برای تمیز کردن این وسیله‌ها استفاده کنید.

 
لیوان‌های آب را بشویید 


هتل‌ها همگی لیوان‌های آب درون اتاق‌ها را می‌شویند و تمیز می‌کنند، اما این کار را بسته به کیفیت‌شان انجام می‌دهند. با این‌ حال، بهتر است که قبل از برداشتن لیوان‌های درون اتاق و نوشیدن آب با استفاده از آن‌ها، حتما این لیوان‌ها را حدود یک دقیقه زیر آب داغ بشویید تا میکروب‌ها و باکتری‌های باقی‌مانده نیز از بین بروند. 


دست‌های خودتان را بشویید 


همه ما هر سال در فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا می‌شنویم که شستن دست‌ها، بهترین راه برای پیشگیری از گسترش میکروب‌ها است. این توصیه برای دیگر اوقات سال هم صدق می‌کند. پس اگر می‌خواهید که در دوره سفر هم مانع از ابتلا به بیماری‌ها شوید، حتما دست‌های خودتان را چندین بار در طول روز با استفاده از آب گرم و صابون بشویید. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13933

افزودن نظر