درمان‌های خانگی برای رفع تیرگی‌های انگشتان و مفاصل/ از اسکراب شکر و روغن زیتون کمک بگیرید!
۰۸ آذر ۱۳۹۶

درمان‌های خانگی برای رفع تیرگی‌های انگشتان و مفاصل/ از اسکراب شکر و روغن زیتون کمک بگیرید!

اسکراب شکر و روغن زیتون برای رفع این تیرگی‌ها بسیار مفید و موثر است. برای تهیه این اسکراب کافی است، یک قاشق‌چای‌خوری شکر را با یک قاشق‌غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و بعد برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با این خمیر روی انگشتان‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه دیگر روی دست‌تان بماند


درحالی که ما ساعت‌ها زمان خود را صرف رسیدگی و توجه به پوست صورت و موهای‌مان می‌کنیم اغلب فراموش می‌کنیم تا توجه لازم را نسبت به سایر قسمت‌های بدن‌مان که به میزان یکسان نیاز به مراقبت دارند داشته باشیم. در واقع انگشتان دست و پا، بندهای انگشتان و تمامی مفاصل بدن هم از این قاعده مستثنی نیستند و نیاز مبرم به مراقبت و نگهداری صحیح دارند. به نظر ما  داشتن دستانی زیبا و سالم درست همانند صورتی بی‌عیب و نقص مهم و ضروری است. تیرگی‌های متداول روی بند انگشتان و تغییر رنگ رنگ‌دانه‌های پوست دست عارضه مزمن و ناخوشایندی است که اغلب اوقات سعی می‌کنیم آن را نادیده بگیریم. در حقیقت، این موضوعی ناراحت‌کننده‌ای است که می‌تواند باعث خجالت افراد شود. تصور کنید در حالی که پوست بیشتر قسمت‌های بدن شما روشن است بندهای انگشتان‌تان تیره و نامتعارف با سایر قسمت‌های دیگر باشد! اگر شما هم چنین شرایطی را تجربه می‌کنید وقت آن رسیده که تنبلی را کنار بگذارید و زمان بیشتری را صرف رسیدگی و توجه به این اعضاء مهم بدن‌تان کنید.

خبر خوب این است که با استفاده از چند روش طبیعی می‌توانید این تیرگی‌های ناخوشایند را از بین ببرید. بهتر است قبل از معرفی این درمان‌های طبیعی با دلایل اصلی ایجاد این تیرگی‌ها آشنا شوید.

به طور کلی، دست‌های ما اغلب در معرض تابش نور خورشید و یا بسیاری از مواد شیمیایی مثل پودر لباسشویی، انواع سفیدکنند‌ه‌‌ها قرار می‌گیرند. بنابراین، مفاصل و بندهای انگشتان شروع به تیره شدن و تغییر رنگ می‌کنند. البته ممکن است بعضی اوقات این تیرگی‌ها به دلیل مسائل ژنتیکی و سایر مشکلات مربوط به سلامتی به وجود بیایند. پس تمامی این دلایل کافی است تا شما را مجاب کند مراقبت لازم از این اعضاء حیاتی و در معرض دید را به عمل آورید و به خوبی از آن‌ها مراقبت کنید.

در ادامه با چند درمان خانگی آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کند از این تیرگی‌های آزاردهنده خلاص شوید.

ماست و بادام

خمیر به دست آمده از مخلوط ماست و بادام در از بین بردن این نوع تیرگی‌ها بسیار موثر و کارساز است. برای تهیه این خمیر، یک قاشق ‌چای‌خوری پودر بادام را با دو قاشق ‌غذاخوری ماست خوب هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند. مفاصل یا بندهای انگشتان‌تان را تمیز کنید و این خمیر را روی نواحی تیره شده بمالید. بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و بعد با آب‌سرد بشویید. در حین شستشو خمیر را به مدت ۲ دقیقه روی محل مورد نظر ماساژ دهید و بعد با یک حوله مناسب خشک کنید و مرطوب‌کننده بزنید.

آب‌لیمو و عسل

برای تهیه این خمیر کافی است مقدار مساوی از عسل و لیموی تازه را با هم خوب مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این خمیر را روی نواحی تیره شده بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد با آب نیمه‌ولرم بشویید. سعی کنید این کار را برای ۱۰ تا ۱۵ روز پی در پی ادامه دهید تا نتیجه دلخواه‌تان حاصل شود.

شکر و روغن زیتون

این اسکراب خانگی برای رفع این تیرگی‌ها بسیار مفید و موثر است. برای تهیه این اسکراب کافی است، یک قاشق‌چای‌خوری شکر را با یک قاشق‌غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و بعد برای مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با این خمیر روی انگشتان‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه دیگر روی دست‌تان بماند و بعد با آب نیمه‌ولرم بشویید. با استفاده از یک حوله مناسب دست‌تان را خشک کنید و مرطوب کننده بزنید.

شیر و نان

این یک اسکراب عالی و بسیار کارآمد برای رهایی از این نوع تیرگی‌های ناراحت کننده است. برای تهیه این اسکراب، یک تکه نان تست را داخل شیر بزنید و کمی صبر کنید و بعد روی نواحی مورد نظر بمالید. بعد از چند دقیقه با آب بشویید. برای بهترین نتیجه این کار را هر روز تکرار کنید.

شکر، گلیسیرین و آب‌لیمو

اگر مطالب ما را به طور مستمر دنبال ‌کنید خودتان به خوبی از اثربخشی آب‌لیمو در روشن و شفاف کردن پوست‌تان آگاه هستید. این اسکراب در رفع تیرگی روی پوست بسیار موثر است. کافی است، یک قاشق‌ غذاخوری شکر را با یک قاشق ‌غذاخوری گلیسیرین و آب یک لیموی تازه مخلوط کنید. به یاد داشته باشید لیموی نصف شده را دور نیندازید. همه مواد را خوب با هم مخلوط کنید و با کمک یکی از نصفه‌های لیمو، آن را روی نواحی مورد نظر بمالید. برای ۲ دقیقه خیلی آهسته ماساژ دهید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند و بعد با آب بشویید. برای نتیجه مطلوب این کار را سه بار در هفته تکرار کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13115

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر