راه‌هایی برای کاهش چربی در رژیم غذایی/ کنسروها را قبل از باز کردن خنک کنید
۲۰ آبان ۱۳۹۶

راه‌هایی برای کاهش چربی در رژیم غذایی/ کنسروها را قبل از باز کردن خنک کنید

اگر می‌خواهید مرغ یا گوشت گوساله را همراه با سبزی‌های مختلف سرخ کنید، بهتر است از مقداری آب پرتقال برای این کار کمک بگیرید. این کار مانع از اضافه کردن روغن به غذای شما می‌شود.


رژیم گرفتن مساوی با حذف کردن نوشابه و پیتزا برای همیشه، یا خوردن غذاهای بی‌مزه و غیرجذاب نیست. شما می‌توانید همچنان از غذاهای مورد علاقه خودتان با تمامی طعم‌های همیشگی‌اش لذت ببرید، ولی باز هم لاغر بمانید، البته با پیروی از استراتژی‌های زیر!

کم کردن میزان چربی در پیتزا

همیشه پیتزای خودتان را با سس گوجه‌فرنگی ۲ برابر و پنیر سبک سفارش بدهید. مردانی که مقدار زیادی گوجه‌فرنگی یا محصولات تهیه‌شده از گوجه‌فرنگی را می‌خورند، اساسا کمتر به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند. این مساله بیشتر از هر چیزی به زیاد بودن میزان لیکوپن در گوجه‌فرنگی ارتباط دارد. اگر میزان استفاده از پنیر پیتزا (موزارلا) را به یک‌سوم کاهش بدهید، حداقل ۲۰ گرم چربی کمتری در هر وعده پیتزا مصرف می‌کنید.

سفارش دادن استیک با سیب‌زمینی

اگر عاشق سیب‌زمینی سرخ‌کرده هستید، همیشه استیک با سیب‌زمینی سفارش بدهید. اولا این‌که میزان سیب‌زمینی سرخ‌کرده یا گریل‌شده در کنار استیک کمتر از میزان سیب‌زمینی به‌تنهایی است و دوما این‌که تکه‌های بزرگ‌تر سیب‌زمینی اساسا روغن کمتری به خودشان جذب می‌کنند. درنتیجه میزان چربی دریافتی شما کاهش می‌یابد. با این‌که باید میزان چربی‌های مضر را در رژیم غذایی خودتان کاهش بدهید، اما توجه داشته باشید که همه چربی‌ها ذاتا مضر نیستند.

استفاده از آب‌میوه طبیعی برای آماده‌سازی غذا

اگر می‌خواهید مرغ یا گوشت گوساله را همراه با سبزی‌های مختلف سرخ کنید، بهتر است از مقداری آب پرتقال برای این کار کمک بگیرید. این کار مانع از اضافه کردن روغن به غذای شما می‌شود، درحالی که طعم بسیار خوبی به غذا می‌بخشد. اگر هم مقداری سیر به این ترکیب اضافه کنید، نتیجه بهتری می‌گیرید.

خنک کردن کنسروها قبل از باز کردن

کنسروهای گوشت، سوپ و دیگر مواد غذایی حاوی مقدار قابل توجهی چربی هستند. اگر کنسروها را قبل از باز کردن زیر آب سرد بگیرید، چربی موجود در آن‌ها به بالاترین سطح کنسرو می‌رسد و شما می‌توانید به‌راحتی این چربی‌های اضافی را دور بریزید. علاوه بر این، استراتژی نگهداری مواد غذایی در یخچال را هم اصلاح کنید. نحوه سازماندهی مواد غذایی در یخچال می‌تواند به رژیم شما کمک کند یا اساسا به آن ضربه بزند.

استفاده از روغن زیتون برای سیب‌زمینی

برای این‌که کالری و چربی دریافتی را کاهش بدهید، سیب‌زمینی پخته یا گریل‌شده را با مقداری روغن زیتون بخورید و اصلا از محصولات مانند کره، خامه یا سس مایونز استفاده نکنید. توجه داشته باشید که روغن زیتون‌های فرابکر، گزینه‌های بهتری برای این کار هستند.  

رقیق کردن آب‌میوه‌ها 

آب‌میوه‌ها به‌طور عجیبی می‌توانند باعث چاقی شما شوند، چون کالری زیادی دارند. برای مثال، یک بطری ۴۷۰ میلی‌لیتری از آب‌میوه طبیعی و سالمی مانند کرن‌بری حدودا ۲۷۵ کالری به بدن می‌رساند. پس میزان استفاده از آب‌میوه‌ها را کاهش بدهید و از آب برای رقیق کردن این محصولات کمک بگیرید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12982

افزودن نظر