دوستی‌های کاری، باعث افزایش حس خوشبختی می‌شوند
۲۴ امرداد ۱۳۹۶

دوستی‌های کاری، باعث افزایش حس خوشبختی می‌شوند

دوستی‌های کاری می‌تواند برای بهبود احساس خوش‌بختی در زندگی افراد حیاتی باشد و حتی این روابط صمیمی می‌توانند اثرات مثبتی برای تعامل‌های کاری و افزایش بهره‌وری در محل کار داشته باشند.


بعضی از افراد وقتی که وارد محیط کاری جدید می‌شوند، تمایل دارند به این‌که همه چیز را در سطح روابط کاری حفظ کنند و به اصطلاح خودشان «حرفه‌ای» باشند. با این‌حال، یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که داشتن دوستان کاری در محل کار می‌تواند اثرات مثبتی برای زندگی همه افراد شاغل داشته باشد. گزارشی از این مطالعه در Fast Company منتشر شده است.

محققان می‌گویند که دوستی‌های کاری می‌تواند برای بهبود احساس خوش‌بختی در زندگی افراد حیاتی باشد و حتی این روابط صمیمی می‌توانند اثرات مثبتی برای تعامل‌های کاری و افزایش بهره‌وری در محل کار داشته باشند.

بعضی از افراد (خصوصا کارفرمایان) فکر می‌کنند که شکل‌گیری دوستی‌های کاری به میزان بهره‌وری کارکنان آسیب می‌رساند، اما چنین اتفاقی لزوما در انتظار همه شاغل‌ها نیست. درواقع،‌ اگر دوستی‌های کاری با بهترین کیفیت شکل بگیرند و تداوم داشته باشند،‌ نه‌تنها احساس خوش‌بختی در میان کارکنان بیشتر می‌شود، بلکه درآمد سالانه افراد هم در کنار درآمد سالیانه شرکت‌ها و نهادها افزایش می‌یابد.

متخصصان می‌گویند که برای برقراری دوستی‌های کاری از گفت‌وگوهای سطحی عبور کنید و به موضوعات عمیقی بپردازید که لزوما به کارتان مرتبط نیستند. برای مثال، ‌بحث کردن درباره معنای موفقیت با همکاران می‌تواند انگیزه آنان برای افزایش بهره‌وری در محل کار را بیشتر کند. اگر این روند در درازمدت تداوم داشته باشد، هم سطح همکاری چندجانبه میان کارکنان تقویت می‌شود و هم زندگی کاری افراد واقعا حالت شادتری پیدا می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=12480

افزودن نظر