دلیل پف همراه با قرمزی زیر چشم چیست؟
۳۰ شهریور ۱۳۹۵

دلیل پف همراه با قرمزی زیر چشم چیست؟

پف زیر چشم همراه با قرمز شدن پوست این قسمت از صورت، به علت‌های مختلفی شکل می‌گیرد. این علت‌ها، طیف وسیعی از مشکلات مثل کم‌خوابی یا گریه زیاد را شامل می‌شوند.


پف زیر چشم همراه با قرمز شدن پوست این قسمت از صورت، به علت‌های مختلفی شکل می‌گیرد. این علت‌ها، طیف وسیعی از مشکلات مثل کم‌خوابی یا گریه زیاد را شامل می‌شوند. اگر درمان‌های خانگی رایج مثل کمپرس سرد یا استفاده از ماسک خیار نتوانند پف‌های قرمز زیر چشم را تسکین دهند، باید سریع‌تر به پزشک مراجعه کنید.


بیشتر زنان با احتباس مایعات آشنا هستند؛ پدیده‌ای که تقریبا هر ماه و در طول دوره قاعدگی اتفاق می‌افتد. نوسانات هورمونی، چه در حالت قاعدگی و چه در حالت یائسگی، می‌توانند باعث شکل‌گیری پف‌های قرمز در ناحیه زیر چشم شوند که خصوصا صبح‌ها بعد از بیدار شدن شایع‌تر هستند. زنان بارداری که با شرایط خاصی از نظر هورمونی مواجه می‌شوند، معمولا پف‌کردگی چشم را بدون هیچ دلیل واضحی تجربه می‌کنند.
البته احتباس مایعات در میان بسیاری از کسانی که نسبت به مصرف نمک حساس هستند نیز شایع است. نمک، بدن را وادار به احتباس مایعات می‌کند و درنتیجه به پف‌کردگی در قسمت‌های حساس پوست مثل پوست زیر چشم منجر می‌شود.


گریه کردن معمولا با استرس عاطفی همراه می‌شود و خون را با شدت زیاد به سمت چشم‌ها روانه می‌کند که درنهایت باعث پف‌کردن و قرمزی پوست زیر چشم می‌گردد. چشم‌ها بعد از گریه‌های طولانی تیره‌وتار می‌شوند و به‌خاطر فشار زیادی که تحمل کرده‌اند، حالت پف‌کردگی به خود می‌گیرند. ساییدن دست‌ها به قسمت‌های حساس پوست مثل پوست زیر چشم نیز باعث تحریک آن می‌شود که درنهایت با پف‌کردگی بیشتر و تغییر رنگ پوست همراه است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9873

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر