چرا آلرژی‌ها در فصل پاییز تشدید می‌شوند؟

چرا آلرژی‌ها در فصل پاییز تشدید می‌شوند؟

  • ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

با این‌که تب یونجه و آلرژی‌های ناشی از گرده درختان معمولا با فصل بهار همراه هستند، اما این امکان هم وجود دارد که آلرژی‌های فصلی در اوایل پاییز شدت بگیرند.

سلامتیسم

با این‌که تب یونجه و آلرژی‌های ناشی از گرده درختان معمولا با فصل بهار همراه هستند، اما این امکان هم وجود دارد که آلرژی‌های فصلی در اوایل پاییز شدت بگیرند. هوای خنک پاییزی حاوی محرک‌هایی است که می‌توانند به‌اندازه گرده‌ها آزاردهنده و مخرب باشند.


براساس گزارش National Institutes of Health (NIH)، همواره ممکن است که آلرژن‌های موجود در چمن‌ها و درختان وارد هوای بهار، تابستان و پاییز شوند. این ذرات می‌توانند به بینی، چشم‌ها، گوش‌ها و دهان افراد راه پیدا کنند و واکنش آلرژیک بدن را تحریک کنند.
اسپورهای قارچی (Mold spores) در فصل پاییز منتشر می‌شوند و میزان آن‌ها همراه با پوسیدن برگ‌ها و گیاهان، در هوا افزایش پیدا می‌کند. این ذرات، علائم آلرژی را تشدید می‌کنند چون هرچه تعداد این ذرات افزایش یابد، افراد مبتلا به آلرژی را بیشتر و بیشتر آزار می‌دهد. اسپورهای قارچی در صورت زیاد بودن، می‌تواند به اختلالات تنفسی در افراد مبتلا به آسم منجر شوند.


متاسفانه باید گفت که پاییز، فصل ویروس‌ها و افزایش میزان ابتلا به سرماخوردگی و آنفلوآنزا نیز هست. به نظر متخصصان، با توجه به این‌که همه این مشکلات در فصل پاییز همراه با هم اتفاق می‌افتند،‌ معمولا به‌سختی می‌توان تشخیص داد کدام مورد به‌علت آلرژی و کدام مورد به‌علت عفونت شکل گرفته است.


پایین بودن رطوبت در فضای خانه، عامل دیگری است که علائم ریوی آلرژی را تحریک می‌کند. بنابراین، نمی‌توان گفت که در خانه ماندن، شما را از شرّ آلرژی پاییزی خلاص می‌کند. با این‌حال، افراد مبتلا به آلرژی پاییزی، معمولا با سرد شدن کامل هوا و متوقف شدن نوسان‌های دمایی، بهبود می‌یابند.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هفت - هفت =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب