غذاهای مفید برای افراد دچار غلبه گرمی و خشکی
۲۷ شهریور ۱۳۹۵

غذاهای مفید برای افراد دچار غلبه گرمی و خشکی

افرادی که دچار غلبه گرمی و خشکی می‌شوند، از منظر طب سنتی باید نکات مختلفی را رعایت کنند. در درجه اول باید گفت که نوشیدن روزانه یک تا سه لیوان از شربت زرشک، نیم‌ساعت قبل از غذا و ۲.۵ ساعت بعد از آن برای این افراد لازم است.


افرادی که دچار غلبه گرمی و خشکی می‌شوند، از منظر طب سنتی باید نکات مختلفی را رعایت کنند. در درجه اول باید گفت که نوشیدن روزانه یک تا سه لیوان از شربت زرشک، نیم‌ساعت قبل از غذا و ۲.۵ ساعت بعد از آن برای این افراد لازم است. عرق کاسنی و عرق شاه‌تره، بهترین نوشیدنی‌ها برای آنان محسوب می‌شود.


این افراد بهتر است که تخم خیار، تخم هندوانه و تخم کاهو را به‌مقدار مساوی با هم مخلوط و آسیاب کنند. بعد روزی ۲ بار و هر بار به‌مقدار یک قاشق غذاخوری از این ترکیب را در یک لیوان آب حل کنند و بنوشند.


مواد غذایی مناسب برای آنان بدین‌ ترتیب هستند: انواع مرکبات، انار، شاه‌توت، خیار، سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، آلو، شفتالو، گوجه‌سبز، زرشک، هنداونه، کدو خورشی، هویج‌فرنگی، روغن زیتون، سوپ جو، پاچه گوسفند همراه با چند عدد آلو بخارا، سبزی‌هایی مثل کاهو و اسفناج، لیموترش تازه، بامیه، برگه هلو و زردآلو، مغز بادام خام، برنج سفید با روغن زیتون، کدو حلوایی، نخودفرنگی، عدس، ماش، جوی دوسر، رب انار، آب انار، لواشک خانگی، گریپ‌فروت، ترنجبین، شیرخشت، تمرهندی، نان جو، آش جو، بذرهای ملین مثل اسفرزه، بارهنگ، ترشی‌های طبیعی و مغز فلوس.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9842

افزودن نظر