تاثیر داروی هومیرا در بهبودی التهاب مزمن چشم
۲۳ شهریور ۱۳۹۵

تاثیر داروی هومیرا در بهبودی التهاب مزمن چشم

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افراد مبتلا به التهاب مزمن چشم یا یووئیت (uveitis) می‌توانند با استفاده از داروی هومیرا (Humira)، مشکلات ناشی از این بیماری را کاهش دهند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که افراد مبتلا به التهاب مزمن چشم یا یووئیت (uveitis) می‌توانند با استفاده از داروی هومیرا (Humira)، مشکلات ناشی از این بیماری را کاهش دهند. گزارشی از این مطالعه در New England Journal of Medicine منتشر شده است.


داروی هومیرا Humira (adalimumab) یکی از داروهای سرکوب‌گر سیستم ایمنی است که چند ماه پیش، استفاده از آن برای درمان یووئیت توسط سازمان غذا و دارو (FDA) آمریکا مورد تایید قرار گرفت.
یووئیت، اصطلاحی است که برای توصیف گروهی از بیماری‌های التهابی درون چشم استفاده می‌شود. این بیماری‌ها می‌توانند باعث از دست دادن بخشی از بینایی شوند و حتی ظرفیت مبتلا کردن فرد به نابینایی کامل را دارند.


دکتر گلن جافی، مسئول این مطالعه، می‌گوید: «هومیرا، یووئیت را درمان نمی‌کند، بلکه باعث تسکین آن و مانع از پیشروی‌اش می‌شود». این چشم‌پزشک از اعضای دانشگاه پزشکی دوک است که سمت مشاور را در شرکت AbbVie (سازنده داروی هومیرا) نیز بر عهده دارد.
محققان در این مطالعه متوجه شدند که استفاده از داروی هومیرا،‌ احتمال تشدید بیماری یا فعال شدن آن را کاهش می‌دهد و این احتمال را از ۱۳ هفته، به‌طور متوسط به ۲۴ هفته می‌رساند. علاوه بر این، مشخص شد که استفاده از داروی هومیرا، مشکلات بینایی را در این بیماران کاهش می‌دهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9822

افزودن نظر