چرا بهتر است از شامپوهای حاوی SLS و SLES استفاده نکنیم؟
۱۳ شهریور ۱۳۹۵

چرا بهتر است از شامپوهای حاوی SLS و SLES استفاده نکنیم؟

سدیم لوریل سولفات (SLS) و سدیم لورات سولفات (SLES)، ترکیباتی هستند که در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و محصولات مخصوص مو مورد استفاده قرار می‌گیرند.


سدیم لوریل سولفات (SLS) و سدیم لورات سولفات (SLES)، ترکیباتی هستند که در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و محصولات مخصوص مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از کارخانه‌های تولید شامپو از این ترکیبات استفاده می‌کنند و دلایل خاصی برای این کار دارند. بیش از هر چیز، خاصیت پاک‌کنندگی و حالت کف‌آلود این ترکیبات برای تولیدکنندگان مهم هستند.


اگرچه سدیم لورات سولفات (SLES) از نارگیل تهیه می‌شود، اما اصلا طبیعی نیست. به همین دلیل است که می‌تواند باعث تحریک پوست، شکل‌گیری شوره سر و واکنش‌های آلرژیک دیگر شود.
سدیم لوریل سولفات (SLS) تا عمیق‌ترین قسمت‌های پوست سر نفوذ می‌کند و می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند. بنابراین، اگر این ترکیب خاص نیز به‌خوبی از روی موها شُسته نشود، باعث ریزش مو می‌گردد.


سدیم لورات سولفات (SLES) و سدیم لوریل سولفات (SLS) با توجه به نوع تولیدشان، می‌توانند حاوی مقدار بسیار کمی از دو آلاینده باشند که با سرطان مرتبط هستند: اتیلن اکسید و ۱و۴-دی‌اکسان.
البته گزارش‌های سازمان غذا و دارو (FDA) آمریکا نشان می‌دهند که سطح این آلاینده‌های سرطان‌زا در محصولات شوینده بسیار کم است و نمی‌توان به‌طور رسمی آن‌ها را در گروه عناصر خطرناک طبقه‌بندی کرد. با این‌حال، بهتر است که احتیاط کنید و از شامپوها یا محصولات حاوی SLS و SLES استفاده نکنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9738

افزودن نظر