قهوه از منظر طب سنتی
۱۰ شهریور ۱۳۹۵

قهوه از منظر طب سنتی

از منظر طب سنتی درباره طبع قهوه اختلاف نظر وجود دارد. با این‌حال، نظری که بیشتر از همه مورد قبول واقع شده، این است که هرچقدر قهوه کهنه‌تر شود، طبع آن هم سردتر و خشک‌تر می‌شود.


از منظر طب سنتی درباره طبع قهوه اختلاف نظر وجود دارد. با این‌حال، نظری که بیشتر از همه مورد قبول واقع شده، این است که هرچقدر قهوه کهنه‌تر شود، طبع آن هم سردتر و خشک‌تر می‌شود. بهترین مُصلح قهوه که طعم و رایحه آن را لذیذ می‌کند، زعفران است.


قهوه دارای خصلت‌های مختلفی است که از میان آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: ملین طبع، ادرارآور و خشک‌کننده رطوبت. مصرف قهوه در افراد گرم‌مزاج، به‌عنوان بازکننده انسداد عمل می‌کند و دردهای گرم را تسکین می‌بخشد. حتی مانع از سوختن خون و صفرا و سودا در افراد گرم‌مزاج می‌شود و نقش موثری در رقیق کردن خون دارد.استفاده از قهوه برای مقابله با تب‌های دموی و صفراوی و سوداوی، و حتی سرفه بلغمی نیز مفید است. قهوه می‌تواند در تقویت معده نیز نقش داشته باشد.


البته زیاده‌روی در مصرف قهوه باعث مشکلات متعددی می‌گردد: بی‌خوابی، لاغر شدن بدن، زردی پوست، کاهش میل جنسی، نفخ، کولیت روده و بواسیر.
به یاد داشته باشید که مصرف قهوه برای افراد سردمزاج و کسانی که غلبه اخلاط فاسد دارند، بسیار مضر است. نوشیدن قهوه به‌صورت ناشتا و یا همراه با شیر نیز مضر محسوب می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9724

افزودن نظر