تاثیر مثبت بخار آب و سرکه سیب بر بستن منافذ پوستی باز
۰۷ شهریور ۱۳۹۵

تاثیر مثبت بخار آب و سرکه سیب بر بستن منافذ پوستی باز

در خبرهای پیشین با تعدادی از روش‌های نوین زیبایی برای مقابله با منافذ پوستی باز آشنا شدیم. با این‌حال، برخی افراد به روش‌های درمانی ساده‌تر و ارزان‌تر نیاز دارند.


در خبرهای پیشین با تعدادی از روش‌های نوین زیبایی برای مقابله با منافذ پوستی باز آشنا شدیم. با این‌حال، برخی افراد به روش‌های درمانی ساده‌تر و ارزان‌تر نیاز دارند. بنابراین، در این خبر با درمان‌های خانگی برای منافذ پوستی باز و بزرگ آشنا می‌شویم.


یکی از ساده‌ترین درمان‌های خانگی برای این کار، استفاده از بخار آب است. بخار آب، منافذ مسدود پوست را باز می‌کند و تعریق را در سطح آن افزایش می‌دهد. همین ویژگی به از بین بردن انواع آلودگی‌های روی صورت مثل گردوغبار، چربی‌ها و باکتری‌ها کمک می‌کند. به یاد داشته باشید که بهترین زمان برای استفاده از بخار آب بدین منظور، بعد از انجام دادن پاک‌سازی است.


گزینه دیگری که پیش روی شما قرار دارد، سرکه سیب طبیعی است. با توجه به این‌که سرکه سیب طبیعی مانند نوعی قابض طبیعی برای سفت کردن پوست عمل می‌کند، در رده بهترین درمان‌های خانگی قرار می‌گیرد. البته نباید خاصیت ضدالتهابی سرکه سیب طبیعی را هم نادیده گرفت، چون می‌تواند به تقویت سلامت پوست کمک کند.


سرکه سیب طبیعی باید برای این کار رقیق شود. بنابراین آن را قبل از استفاده با مقدار برابری از آب ترکیب کنید. پس از این‌که پاک‌سازی را انجام دادید، یک توپ پنبه‌ای را درون این ترکیب قرار دهید و بعد آن را روی پوست بکشید. در ادامه، اجازه دهید که ترکیب سرکه و آب تا چند دقیقه روی پوست باقی بماند (تا حدی که سفت شدن پوست را احساس کنید)، بعد آن را با آب بشویید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9692

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر