وراثت؛ شایع‌ترین علت ریزش مو در زنان
۰۱ شهریور ۱۳۹۵

وراثت؛ شایع‌ترین علت ریزش مو در زنان

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد درباره ریزش مو، این است که چرا اساسا چنین اتفاقی می‌افتد؟ لیست علت‌های این اتفاق بسیار متنوع است و شامل طیف وسیعی از علت‌ها می‌شود.


یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد درباره ریزش مو، این است که چرا اساسا چنین اتفاقی می‌افتد؟ لیست علت‌های این اتفاق بسیار متنوع است و شامل طیف وسیعی از علت‌ها می‌شود. البته خیلی سخت است که علت ریزش مو را دقیقا تعیین کرد، اما آشنایی داشتن با احتمال‌های مختلف می‌تواند به افراد کمک کند.


دکتر سونیا بادرشیا بانسال، از اعضای دانشگاه کالیفرنیا و متخصص ریزش مو در زنان، معتقد است که وراثت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین علت‌های ریزش مو شناخته می‌شود. او می‌گوید: «وراثت، شایع‌ترین علت ریزش مو است. ژن ریزش مو ممکن است از سمت خانواده پدری یا خانواده مادری به ارث رسیده باشد. البته اگر هم پدر و هم مادر دارای ژن ریزش مو باشند، احتمال وجود آن در فرزندان نیز بسیار بیشتر می‌شود».


براساس گزارش آمادکی درماتولوژی آمریکا، حدود ۳۰ میلیون نفر از زنان آمریکا به ریزش موی ارثی مبتلا هستند. زنان دارای این ژن معمولا با کم‌پشت شدن موهای ناحیه خط مو و موهای پشت سر مواجه می‌شوند. حتی کم‌پشتی مو در آنان می‌تواند تا حدی پیش برود که پوست سر تا حد زیادی در معرض دید قرار بگیرد. این مشکل به‌آرامی پیشروی می‌کند و ممکن است در اوایل دهه ۲۰ سالگی شروع شود.


برای تعیین ریزش موی وراثتی، می‌توان از بیوپسی پوست سر استفاده کرد. بیوپسی پوست سر می‌تواند نشان دهد که آیا فولیکول‌های مو با فولیکول‌های ریزتر و نازک‌تر جایگزین می‌شوند یا نه. در این وضعیت، استعمال ماینوکسیدیل ۲ یا ۵ درصد (روگین) بر روی پوست سر می‌تواند روند کم‌پشت شدن موها را متوقف کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9659

افزودن نظر