بیماری آندومتریوز را با قاعدگی دردناک اشتباه نگیرید
۲۵ امرداد ۱۳۹۵

بیماری آندومتریوز را با قاعدگی دردناک اشتباه نگیرید

همه خانم‌ها، دوره‌های قاعدگی دردناک را تجربه کرده‌اند و با آن آشنایی دارند. بنابراین وقتی که با درد و گرفتگی‌های ناشی از آن مواجه می‌شوند، فکر می‌کنند که در وضعیت عادی به سر می‌برند و خطری آنان را تهدید نمی‌کند.


همه خانم‌ها، دوره‌های قاعدگی دردناک را تجربه کرده‌اند و با آن آشنایی دارند. بنابراین وقتی که با درد و گرفتگی‌های ناشی از آن مواجه می‌شوند، فکر می‌کنند که در وضعیت عادی به سر می‌برند و خطری آنان را تهدید نمی‌کند. البته تشخیص این‌که مشکلی در این موقعیت‌ها وجود دارد، واقعا کار سختی است.


با این‌حال، درد ناشی از آندومتریوز با درد قاعدگی دردناک تفاوت دارد. بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که آندومتریوز فقط در زنان سالمند اتفاق می‌افتد، اما آندومتریوز یکی از بیماری‌هایی است که در افراد جوان به وجود می‌آید. این مشکل معمولا در سنین جوانی شکل می‌گیرد، اما پزشکان واقعا نمی‌توانند آن را زودتر از سال‌ها بعد تشخیص دهند.


به نظر متخصصان، آگاهی داشتن نسبت به تفاوت بین درد ناشی از قاعدگی و مشکلات جدی‌تر واقعا برای خانم‌ها ضروری است. بنابراین هر خانمی در صورت مواجه شدن با مشکل جدی، باید سریعا به پزشک مراجعه کند.
بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که ابتلا به بیماری آندومتریوز، به معنای این است که نمی‌توانند هرگز بچه‌دار شوند. خوش‌بختانه چنین تصویری اصلا واقعیت ندارد. بیماری آندومتریوز فقط زمانی می‌تواند باعث ناباروری شود که تحت درمان قرار نگیرد. بنابراین خانم‌هایی که شدیدا به‌خاطر این موضوع نگران هستند، بهتر است هرچه زودتر تصورات قبلی‌شان را کنار بگذارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9615

افزودن نظر