زیتون و روغن زیتون از منظر طب سنتی/ ملین، ضد تنگی نفس
۲۰ امرداد ۱۳۹۵

زیتون و روغن زیتون از منظر طب سنتی/ ملین، ضد تنگی نفس

زیتون از منظر طب سنتی دارای مزاج گرم و خشک است. از مُصلح‌های زیتون می‌توان به این موارد اشاره کرد: مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل و شیرینی‌های طبیعی.


زیتون از منظر طب سنتی دارای مزاج گرم و خشک است. از مُصلح‌های زیتون می‌توان به این موارد اشاره کرد: مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل و شیرینی‌های طبیعی. احتمالا دیده‌اید که از مغز گردو، مغز بادام و سرکه برای طعم‌دار کردن زیتون استفاده می‌کنند.


بهترین زیتون (کالری زیتون چقدر است؟) برای مصرف، زیتونی است که سبز و رسیده باشد، در آب و نمک پرورده شده باشد و همراه با غذا خورده شود. مصرف زیتون براساس این شرایط، تقویت‌کننده معده است. البته زیاده‌روی در مصرف زیتون برای گرم‌مزاجان، باعث سوختن اخلاط می‌شود.


بخور زیتون سیاهِ رسیده و با هسته، برای برطرف کردن تنگی نفس و امراض ریه مفید است. ضماد برگ زیتون هم به التیام پوست، زخم چشم و ورم‌های گرم کمک می‌کند. جویدن برگ آن برای از بین بردن آفت دهان مفید است.


روغن زیتون (کالری روغن زیتون چقدر است؟) به‌عنوان یکی از مُسهل‌های قوی شناخته می‌شود و تنقیه آن برای رفت کولیت التهابی و انسدادی، درد کمر و مفاصل موثر است. چرب کردن بدن با استفاده از روغن زیتون به رفع دردهای سرد کمک می‌کند و برطرف‌کننده تعفن اخلاط و مقوی اعضاست. روغن‌مالی سر با روغن زیتون، مو را خوش‌حالت می‌کند و مانع از ریزش موها می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9580

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر