مصرف روزانه آسپرین می‌تواند شانس بارداری را افزایش دهد
۱۶ امرداد ۱۳۹۵

مصرف روزانه آسپرین می‌تواند شانس بارداری را افزایش دهد

محققان دانشگاه یوتا و مؤسسه ملی سلامت کودکان، معتقد هستند که مصرف ۸۱ میلی‌گرم آسپرین در روز، با کاهش التهابات رحمی و بهبود شرایط لانه‌گزینی، شانس بارداری را در زنان به ویژه زنانی که سابقه سقط داشته‌اند بالا می‌برد.


محققان دانشگاه یوتا و مؤسسه ملی سلامت کودکان، معتقد هستند که مصرف ۸۱ میلی‌گرم آسپرین در روز، با کاهش التهابات رحمی و بهبود شرایط لانه‌گزینی، شانس بارداری را در زنان به ویژه زنانی که سابقه سقط داشته‌اند بالا می‌برد. آسپرین، داروی حاوی سالیسیلات است که بیشتر برای کاهش تب، التهاب و درد تجویز می‌شود.

همچنین کلیدی‌ترین دارو برای بزرگسالان است تا از حمله قلبی و مغزی جلوگیری کند. طی چند ماه اخیر، تحقیقات مختلفی درباره اثرات آسپرین انجام شد و مشخص شد که مصرف روزانه آسپرین حتی از ابتلا به سرطان پستان و سرطان دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند. اما آخرین اثر مصرف این دارو، افزایش شانس بارداری است.


در این پروژه هزار و ۲۸۸ زن ۱۸ تا ۴۰ ساله که طی ۱۲ ماه اخیر سابقه سقط داشته‌اند شرکت داشتند. نتایج نشان داد که در مقایسه با زنانی آسپرین مصرف نمی‌کردند، زنانی که روزانه ۸۱ میلی‌گرم آسپرین مصرف می‌کردند، ۱۷ درصد بیشتر با شانس بارداری روبه‌رو شدند، و ۲۰ درصد بیشتر کودکانی سالم به دنیا آوردند. محققان معتقدند که آسپرین با کاهش التهاب، رحم را به جای امن‌تری برای رشد رویان تبدیل می‌کند. همچنین از آنجایی که آسپرین باعث بهبود گردش خون می‌شود، با افزایش خون‌رسانی به دیواره رحم و ضخیم شدن آن، تخمک‌ راحت‌تر در رحم لانه‌گزینی می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9535

افزودن نظر