درمان پسوریازیس می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر را کاهش دهد
۱۳ امرداد ۱۳۹۵

درمان پسوریازیس می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر را کاهش دهد

یکی از متخصصان پوست می‌گوید که درمان بیماری پوستی پسوریازیس می‌تواند خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها و مشکلات را کاهش دهد.


یکی از متخصصان پوست می‌گوید که درمان بیماری پوستی پسوریازیس می‌تواند خطر ابتلا به سایر بیماری‌ها و مشکلات را کاهش دهد.
به‌گفته دکتر جاشین وو، مدیر مطالعات پوست در مرکز پزشکی Kaiser Permanente Los Angeles، می‌گوید که اثرات التهابی پسوریازیس می‌تواند بر روی تمام بدن تاثیر منفی بگذارد.


این پزشک متخصص در گفت‌وگو با آکادمی درماتولوژی آمریکا گفت: «افراد مبتلا به پسوریازیس، خصوصا افراد مبتلا به نوع شدید این بیماری پوستی، با افزایش خطر ابتلا به انواع مشکلات و بیماری‌ها مواجه هستند: چاقی، بیماری دیابت، بیماری فشار خون بالا، کلسترول بالا، سکته مغزی و حمله قلبی».


از ویژگی‌های اصلی بیماری پسوریازیس می‌توان به این موارد اشاره کرد: پچ پوستی ملتهب و قرمز که با پوسته‌های سفید و نقره‌ای پوشانده شده باشد. البته این وضعیت با خارش، سوزش یا درد در قسمت‌های آسیب‌دیده پوستی همراه است. با این‌حال، پسوریازیس مُسری نیست.


دکتر وو می‌گوید: «بیماران مبتلا به پسوریازیس، حتی افراد مبتلا به نوع خفیف آن، باید بدانند که این بیماری چطور سلامت عمومی آن‌ها را تحت تاثیر خودش قرار می‌دهد». به گفته این پزشک متخصص، درمان التهاب پوستی در بیماران مبتلا به پسوریازیس می‌تواند التهاب را در قسمت‌های دیگر بدن نیز کاهش دهد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کم کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9523

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر