انار از دیدگاه طب سنتی/ ضد خارش؛ تقویت‌کننده قوای جنسی
۱۱ امرداد ۱۳۹۵

انار از دیدگاه طب سنتی/ ضد خارش؛ تقویت‌کننده قوای جنسی

انار از منظر طب سنتی در گروه میوه‌ها قرار می‌گیرد. مزاج انار شیرین، سرد و تر است، و از زنجبیل پرورده و انار ترش به‌عنوان مُصلح آن استفاده می‌شود.


انار از منظر طب سنتی در گروه میوه‌ها قرار می‌گیرد. مزاج انار شیرین، سرد و تر است، و از زنجبیل پرورده و انار ترش به‌عنوان مُصلح آن استفاده می‌شود. مزاج انار ترش نیز سرد و خشک است و می‌توان از عسل به‌عنوان مُصلح آن استفاده کرد.


انار به‌طور کلی دارای ویژگی‌های مختلفی است که از بین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: قلیل‌الغذا، تولیدکننده خلط صالح، بازکننده انسداد، ادرارآور و نفاخ. استفاده از این میوه مهم برای تقویت کبد و طحال توصیه می‌شود. البته آن برای برطرف کردن زردی، درد سینه و سرفه گرم، گرفتگی صدا و خارش نیز مفید است.


مصرف انار موجب تقویت نیروی جنسی در گرم‌مزاجان می‌گردد. خوردن انار با پیه آن (پره‌های وسط آن) برای معده مفید است، اما خوردن آن بعد از غذا باعث فساد غذا و ضعف معده می‌شود. در ضمن، مصرف این میوه برای بیماران تب‌دار مضر به حساب می‌آید.


اگر می‌خواهید از انار برای برطرف کردن درد سینه و سرفه مزمن خشک استفاده کنید، باید این کار را انجام دهید: سر انار شیرین را سوراخ کنید، داخل آن را به‌دفعات با روغن بادام شیرین یا بنفشه پُر کنید تا جایی که دیگر گنجایش نداشته باشد، بعد آن را روی آتش بگذارید تا روغن را جذب کند و بعد آن را بمکید.


همچنین اگر می‌خواهید از انار برای افزایش قدرت بینایی استفاده کنید، باید این کار را انجام دهید: آب انار را در شیشه بریزید و آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا غلیظ شود. بعد آن را در چشم بکشید. هرچقدر آب انار بیشتر باقی بماند، بهتر است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9502

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر