مردان چگونه می‌توانند در شیردهی کمک کنند؟
۱۰ امرداد ۱۳۹۵

مردان چگونه می‌توانند در شیردهی کمک کنند؟

اولین کاری که برای همسرتان می‌توانید انجام دهید این است که با فواید شیردهی آشنا شوید. شیر مادر، متعادل‌ترین مقدار مواد مغذی را برای کودک‌تان دارد و به بالا رفتن سیستم ایمنی او کمک می‌کند.


اولین کاری که برای همسرتان می‌توانید انجام دهید این است که با فواید شیردهی آشنا شوید. شیر مادر، متعادل‌ترین مقدار مواد مغذی را برای کودک‌تان دارد و به بالا رفتن سیستم ایمنی او کمک می‌کند. انجمن امریکایی طب اطفال، توصیه می‌کند که مادران، شش ماه کامل به نوزاد شیر بدهند و پس از آن تا یک سالگی به همراه غذای جامد به شیردهی ادامه دهند. شیردهی می‌تواند تا هر زمانی که همسر یا فرزندتان می‌خواهد ادامه پیدا کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از شیشه شیر، پستانک یا شیر خشک بر میزان تقاضا نوزاد و در نتیجه تولید شیر مادر اثر می‌گذارد.


اما شما به عنوان همسر می‌توانید کارهایی برای کمک انجام دهید:


- دیدگاه شما نسبت به شیردهی می‌تواند بر انگیزه همسرتان در ادامه شیردهی اثر بگذارد. به او بگویید که از تصمیمش برای ادامه شیردهی حمایت می‌کنید. به او یادآوری کنید که به خاطر تلاشی که می‌کند او را تحسین می‌کنید.


- زمانی که همسرتان می‌خواهد به نوزاد شیر بدهد برای او بالش، روانداز، یک لیوان آب یا هرچیزی که او دوست دارد در دسترسش باشد آماده کنید.


- نوزاد را شما برای شیر دادن به همسرتان بدهید و پس از شیرخوردن آروغ او را بگیرید، پوشکش را عوض کنید و او را بخوابانید.


- از همسرتان بخواهید که تا وعده شیر بعدی استراحت کند و شما از نوزاد مراقبت کنید.


- کارهای خانه را بیشتر بر عهده بگیرید و به همسرتان زمان بیشتری برای استراحت بدهید.


- فرآیند شیردهی بسیار دلنشین و آرامش‌بخش است. کنار همسرتان بنشینید و او را در این لذت همراهی کنید.


- اگر همسرتان نگرانی خاصی در رابطه با شیردهی دارد، به او گوش دهید و اگر لازم بود او را تشویق کنید تا از کسی کمک بگیرد.


- زمانی که همسرتان به نوزاد شیر می‌دهد رابطه عاطفی خاصی بین آن‌ها برقرار می‌شود و این مسئله ممکن است حسادت شما را برانگیزد. به خاطر داشته باشید که رابطه شما و فرزندتان نیز خاص است. از هر فرصتی استفاده کنید تا نوزادتان را در آغوش بگیرید، پوست او را لمس کنید، برایش آواز بخوانید، او را راه ببرید و با او بازی کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9493

افزودن نظر