کودک مبتلا به اوتیسم را بهتر بشناسید
۰۷ امرداد ۱۳۹۵

کودک مبتلا به اوتیسم را بهتر بشناسید

شاید یکی از نگران‌کننده‌ترین مسائلی که ممکن است شما به عنوان پدر یا مادر با آن روبه‌رو شوید این است که متوجه شوید کودکتان اوتیسم دارد.


شاید یکی از نگران‌کننده‌ترین مسائلی که ممکن است شما به عنوان پدر یا مادر با آن روبه‌رو شوید این است که متوجه شوید کودکتان اوتیسم دارد. هرچه بیشتر با این بیماری آشنا شوید راحت‌تر می‌توانید با آن کنار بیایید و حتی در بهبود علایم مؤثر باشید. کودکی که به اوتیسم مبتلا است، در برقراری ارتباط با دیگران مشکل دارد. او نمی‌تواند برای مدت طولانی در یک‌جا ثابت بنشیند. علایم اوتیسم در هر کودکی با کودک دیگر متفاوت است. کودکی ممکن است مشکل رفتاری داشته باشد و کودکی ممکن است در صحبت کردن دچار مشکل باشد. کودکی ممکن است حرکت خاصی را مرتب تکرار کند و کودکی رفتار پرخاشگرانه از خود نشان دهد.

پس از اینکه اوتیسم توسط یک متخصص تأیید شد، وقت برنامه‌ریزی است. به مرور زمان متوجه می‌شوید که چه چیزهایی باعث بروز یا تشدید علایم در او می‌شوند. بنابراین سعی کنید تمام زندگی و وقایع روزانه‌تان را برنامه‌ریزی کنید تا کودک با اتفاق غیر منتظره‌ای روبه‌رو نشود. حتما سعی کنید از کسی کمک بگیرید. از یک مربی متبهر در این زمینه برای آموزش او کمک بگیرید. مادر یا پدر یک کودک اوتیسمی بودن، می‌تواند استرس‌زا باشد. هرگز از سلامتی خودتان غافل نشوید.

سلامتیسم در اینستاگرام
برچسب ها :

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9482

افزودن نظر