احمدرضا احمدی، دوباره بستری شد!/ دلیل: بیماری قلبی و تجمع آب در ریه
۰۶ امرداد ۱۳۹۵

احمدرضا احمدی، دوباره بستری شد!/ دلیل: بیماری قلبی و تجمع آب در ریه

احمدرضا احمدی، شاعر و نویسنده معاصر ۷۶ ساله کشورمان که حدود ۸ ماه پیش به دلیل مشکلات قلبی، ریوی و تنفسی در بیمارستان بستری شده بود، دوباره راهی بیمارستان شد.


احمدرضا احمدی، شاعر و نویسنده معاصر ۷۶ ساله کشورمان که حدود ۸ ماه پیش به دلیل مشکلات قلبی، ریوی و تنفسی در بیمارستان بستری شده بود، دوباره راهی بیمارستان شد. احمدی که چند ماه پیش با مشکلاتی در باتری قلبش مواجه شده بود (اینجا را بخوانید)، چند روز پیش برای چکاپ به بیمارستان می‌رود و به تشخیص و تجویز پزشکان، مجددا بستری می‌شود.

خانواده وی اعلام کرده‌اند که به تشخیص پزشکان، قلب او ٢٢ درصد کار می‌کند، ریه‌اش آب آورده است و حال عمومی خوبی ندارد.

 

پلورزی یا پلوریت (Pleurisy) به معنی التهاب و تحریک پرده جنب است. پلورزی خود یک بیماری نیست بلکه ممکن است نشانه بیماری‌‌های مختلفی باشد. پلورزی به دو صورت پلورزی خشک و پلورزی مرطوب ظاهر می‌‌شود که پلورزی مرطوب با تجمع مایع در بین دو لایه پرده جنب همراه است.

تنگی نفس، سرفه، گاهی ترشحات خلطی خونی و درد قفسه سینه، می‌توانند از نشانه‌های تجمع مایع در ریه باشند. تجمع مایع در ریه یا همان آب آوردن ریه، با انجام آزمایش ساده رادیوگرافی (برای آشنایی با آزمایش رادیوگرافی، کلیک کنید) قابل تشخیص خواهد بود.

 

برای درمان این بیماری باید ابتدا در صورت مبتلا بودن فرد به سایر بیماری‌ها مانند نارسایی‌های قلبی، کبدی، کلیوی یا بیماری‌های عفونی، اين بيماری‌ها درمان شوند و سپس درمان تجمع آب در ریه آغاز شود.

 

ابتلا به ذات‌الریه ‌(پنومونی)، فشرده‌ شدن‌ یا روی هم‌ افتادگی‌ ریه‌ و اختلال‌ تنفس‌ در اثر تراوش‌ جنبی یا ایجاد جوشگاه‌ و چسبندگی‌ در ناحیه‌ التهاب‌ که‌ اتساع‌ ریه را محدود می‌کند، از مهم‌ترین عوارض تجمع آب در ریه محسوب می‌شوند.

 

برای دریافت آخرین اخبار و رویدادهای پزشکی مربوط به چهره‌های هنری، ورزشی، سیاسی و ادبی، کلیک کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9469

افزودن نظر