فشار عضلانی و عصبی، علائم سندرم خستگی مزمن را تحریک می‌کند
۰۶ امرداد ۱۳۹۵

فشار عضلانی و عصبی، علائم سندرم خستگی مزمن را تحریک می‌کند

پیش از این اثبات شده است که علائم سندرم خستگی مزمن می‌توانند با فعالیت بدنی بدتر شوند. یکی از مطالعات اخیر در همینه زمینه نشان می‌دهد که خستگی مزمن می‌تواند با فشارهای عضلانی و عصبی نیز تحریک شود و عود کند.


پیش از این اثبات شده است که علائم سندرم خستگی مزمن می‌توانند با فعالیت بدنی بدتر شوند. یکی از مطالعات اخیر در همینه زمینه نشان می‌دهد که خستگی مزمن می‌تواند با فشارهای عضلانی و عصبی نیز تحریک شود و عود کند.براساس گزارش PLOS One، محققان دانشگاه جان هاپکینز معتقدند که این یافته‌ها به اشکال خاصی از حرکت‌درمانی اشاره می‌کنند که به‌عنوان نوعی روش درمانی موثر برای مقابله با سندرم خستگی مزمن شناخته می‌شوند.


آنان پیش از این متوجه شده بودند که فعالیت‌های بدنی خاصی که با فشار بر ستون فقرات، اعصاب یا عضله‌ها همراه هستند، علائم سندرم خستگی مزمن مثل خستگی و مه‌آلودگی ذهنی را تشدید می‌کنند. با این‌حال، برای این‌که مشاهدات خود را دقیق‌تر ارزیابی کنند، مطالعه بالینی خاصی را با حضور ۶۰ فرد مبتلا به سندرم خستگی مزمن و ۲۰ فرد سالم انجام دادند.


نتایج نهایی به محققان نشان داد که فعالیت بدنی در افراد مبتلا به سندرم خستگی مزمن با تشدید علائم سندرم در طول این فعالیت و در ۲۴ ساعت بعد از آن همراه است. براساس این یافته‌ها، محققان اعلام کردند که حتی فشار عضلانی و عصبی خفیف تا متوسط، می‌تواند برای تحریک علائم این سندرم کافی باشد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9468

افزودن نظر