درباره افسردگی فصلی در تابستان چه می‌دانید؟

درباره افسردگی فصلی در تابستان چه می‌دانید؟

  • ۰۵ امرداد ۱۳۹۵

بسیاری از افراد از فرارسیدن فصل تابستان خوشحال می‌شوند چون این فصل برای آن‌ها، فرصتی است برای خوش‌گذرانی در پارک‌ها، جنگل‌ها، ساحل‌ها و... .

سلامتیسم

بسیاری از افراد از فرارسیدن فصل تابستان خوشحال می‌شوند چون این فصل برای آن‌ها، فرصتی است برای خوش‌گذرانی در پارک‌ها، جنگل‌ها، ساحل‌ها و... . متاسفانه افرادی هم وجود دارند که اصلا در فصل تابستان راحت نیستند. روزهای طولانی و آسمان آفتابی واقعا نوعی افسردگی فصلی را در آنان تحریک می‌کند.


افسردگی فصلی یا اختلال خُلقی فصلی (SAD) معمولا با ماه‌های زمستانی مرتبط هستند. با این‌حال، حدود ۱۰ درصد از این افراد در فصل تابستان با خستگی، ناراحتی و تحریک‌پذیری عصبی ناشی از افسردگی فصلی مواجه می‌شوند.


بسیاری از افراد با افسردگی فصلی در زمستان آشنا هستند، اما هنوز چیز زیادی درباره افسردگی تابستانی نمی‌دانند. حتی بیشتر مردم معمولا به‌راحتی افسردگی زمستانی را می‌پذیرند، اما حاضر نیستند افسردگی تابستانی را قبول کنند. علائم افسردگی تابستانی با علائم افسردگی زمستانی مشابه هستند و شامل علائم جسمانی و ذهنی می‌شوند. معمولا خستگی، بی‌اشتهایی و افزایش تحریک‌پذیری عصبی،‌ از علائم اصلی افسردگی تابستانی هستند.


اگرچه اطلاعات کمی درباره این مشکل وجود دارد، اما شکی نیست که افسردگی تابستانی می‌تواند ناتوان‌کننده باشد. دکتر نورمن روزنتال، کسی که افسردگی فصلی (SAD) را برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ میلادی مطرح کرد، می‌گوید: «افراد مبتلا به این افسردگی علاوه بر این‌که احساس افسردگی بیشتری می‌کنند، معمولا با مشکلاتی مثل بیماری بی‌خوابی، اضطراب و بی‌اشتهایی مواجه هستند. حتی خطر خودکشی در بین آنان نسبت به افراد مبتلا به افسردگی زمستانی بیشتر است».

افزودن نظر

یک + هشت =
سارا ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ، ۱۷:۳۱
ارسال پاسخ

خب در مورد درمانشم مینوشتید دیگه عح

در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب