با موهای زائد صورت و بینی چه کنیم؟
۲۶ تیر ۱۳۹۵

با موهای زائد صورت و بینی چه کنیم؟

تعداد خیلی کمی از انسان‌ها می‌توانند زندگی بی‌نقصی را تجربه کنند که با هیچ خللی در پوست، مو، ابرو و دندان‌های‌شان همراه نباشد. اگر واقع‌بینانه به زندگی نگاه کنیم، بیشتر انسان‌ها می‌خواهند زیباتر باشند و از چیزی که واقعا هستند رضایت ندارند.


تعداد خیلی کمی از انسان‌ها می‌توانند زندگی بی‌نقصی را تجربه کنند که با هیچ خللی در پوست، مو، ابرو و دندان‌های‌شان همراه نباشد. اگر واقع‌بینانه به زندگی نگاه کنیم، بیشتر انسان‌ها می‌خواهند زیباتر باشند و از چیزی که واقعا هستند رضایت ندارند. با این‌حال، حل کردن بسیاری از این مشکلات و نارضایتی‌ها امکان‌پذیر است.


موهای اضافی روی صورت، خصوصا در اطراف لب‌ها، یکی از همین مشکلات به شمار می‌روند که دلایل مختلفی دارند از جمله عدم تعادل هورمون‌ها یا تغییر فصل‌ها. خوش‌بختانه امروزه تکنیک‌های مختلفی برای پنهان کردن یا از بین بردن کامل این موها وجود دارند. سفید کردن (Bleaching) این موها، به‌سادگی رنگ آن‌ها را تا حدی روشن‌تر می‌کند که با رنگ پوست شما مطابقت پیدا کنند. استفاده از دستگاه اپیلاسیون نیز این موها را از بین می‌برد، اما می‌تواند باعث التهاب پوست شود. وکس کردن هم روش دیگری است که اثربخشی بیشتری نسبت به اپیلاسیون دارد، اما با درد همراه است و کمی باعث التهاب پوست می‌شود.


موهای بینی به‌طور طبیعی در بدن انسان‌ها رشد می‌کنند تا هوای ورودی به بدن را تصفیه کنند. با این‌حال، ممکن است مردان و زنان با موهای زیاد و قابل مشاهده‌ای در ناحیه بینی مواجه شوند که هم آزاردهنده هستند و هم جذابیت آن‌ها را کاهش می‌دهند. اصلاح‌کننده‌هایی که برای موهای بینی طراحی شده‌اند، گزینه‌های مناسبی برای این کار به شمار می‌روند، اما باید پس از دوره‌های مشخصی تعویض شوند. استفاده از موچین یا دستگاه اپیلاسیون برای از بین بردن موهای بینی اصلا توصیه نمی‌شود، چون روش‌های دردناکی هستند و می‌توانند باعث ابتلا به عفونت گردند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9363

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر