ساخت دارویی جدید برای مقابله با علائم بیماری هانتینگتون/ کاهش تشنج با دیوتترابنازین

ساخت دارویی جدید برای مقابله با علائم بیماری هانتینگتون/ کاهش تشنج با دیوتترابنازین

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که استفاده از نوعی داروی آزمایشی می‌تواند به کنترل حرکات غیرارادی و ناگهانی ناشی از بیماری هانتینگتون، با عوارض جانبی کم‌تر، کمک کند.


یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که استفاده از نوعی داروی آزمایشی می‌تواند به کنترل حرکات غیرارادی و ناگهانی ناشی از بیماری هانتینگتون، با عوارض جانبی کم‌تر، کمک کند. گزارشی از این مطالعه در‌ Journal of the American Medical Association منتشر شده است.


دکتر ساموئل فرانک، مسئول مطالعه و از اعضای دانشکده پزشکی هاروارد، می‌گوید: «داروی دیوتترابنازین هنوز مورد تایید FDA آمریکا قرار نگرفته است، اما با فرض این‌که در دسترس قرار بگیرد، آن‌وقت پزشکان می‌توانند گزینه تازه‌ای برای بیماران خود داشته باشند». این متخصص می‌گوید که انتخاب دارو برای مقابله با تشنج (chorea) ناشی از بیماری هانتینگتون باید براساس ایمنی، اثربخشی، هزینه مالی و بالاترین احتمال موفقیت انجام شود.


محققان در این مطالعه، ۹۰ نفر از افراد مبتلا به بیماری هانتینگتون را به‌طور تصادفی انتخاب کردند تا تعدادی از آنان از داروی دیوتترابنازین و تعدادی دیگر از دارونما استفاده کنند. در طول هشت هفته، دوز مصرفی داروی دیوتترابنازین تا حدی افزایش یافت که به بیشترین حد اثربخشی خود برسد. به‌گفته محققان، این دوز افزایش‌یافته به‌مدت چهار هفته ثابت باقی ماند.


دکتر فرانک درباره نتایج می‌گوید: «ما متوجه شدیم که دیوتترابنازین، تشنج (chorea) را کاهش می‌دهد که مشخصه مهم بیماری هانتینگتون است». او می‌گوید که آزمایش‌های بزرگ‌تری را در دست اقدام دارند تا ایمنی و اثربخشی این داروی جدید را در درازمدت ارزیابی کنند.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9331

افزودن نظر