آشنایی با غذاهای مردانه/ چغندر و بادام برای رفع اختلال نعوظ و خستگی
۲۱ تیر ۱۳۹۵

آشنایی با غذاهای مردانه/ چغندر و بادام برای رفع اختلال نعوظ و خستگی

از آن‌جایی که سوخت و ساز بدن مردان بیشتر است، برای حفظ انرژی روزانه خود نیاز به تقویت دارند. مواد انرژی‌زا مصنوعی، مانند نوشیدنی‌های کافئین‌دار به همان سرعت که انرژی فرد را بالا می‌برند، به همان سرعت هم تمام می‌شوند.


از آن‌جایی که سوخت و ساز بدن مردان بیشتر است، برای حفظ انرژی روزانه خود نیاز به تقویت دارند. مواد انرژی‌زا مصنوعی، مانند نوشیدنی‌های کافئین‌دار به همان سرعت که انرژی فرد را بالا می‌برند، به همان سرعت هم تمام می‌شوند. اما غذاهایی وجود دارند که به طور تدریجی انرژی فرد را بالا می‌برند و راحتی اثر آن‌ها از بین نمی‌رود:


بادام: بادام سرشار از ویتامین B و منیزیم است که برای تولید انرژی در بدن ضروری هستند. پایین بودن سطح این مواد در بدن، باعث احساس خستگی، عصبانیت و عدم تمرکز در فرد می‌شود. یک مشت بادام دارای ۱۰۰ کالری است. به علاوه، بادام حاوی چربی اشباع نشده است و برای عملکرد مغز و قلب مفید است.


چغندر: چغندر حاوی نیترات است که برای باز کردن عروق و افزایش گردش خون مفید است و یکی از درمان‌های طبیعی اختلال نعوظ به شمار می‌رود. می‌توانید با چغندر برای خودتان یک اسموتی انرژی‌زا درست کنید. یک تکه لبو خام و یک تکه کوچک زنجبیل خام و چند قطره آب لیمو ترش را به همراه دو فنجان آب داخل مخلوط کن بریزید و اول صبح نوش جان کنید.


روغن نارگیل: آنچه روغن نارگیل را از دیگر روغن‌های گیاهی مجزا می‌کند، وجود زنجیره متوسط تری‌گلیسیرید در ساختار آن است. این زنجیره به شکل دیگری در بدن شکسته و جذب می‌شود که فرآیند آن باعث افزایش سطح تستوسترون و بهبود عملکرد تیروئید می‌شود و انرژی بدن را افزایش می‌دهد. یک قاشق غذاخوری در روز می‌تواند انرژی از دست رفته‌تان را بازگرداند.

برای پی بردن به میزان کالری بادام و روغن نارگیل، کلیک کنید.

 

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9328

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر