قبل از شروع دوره قاعدگی، چه غذاهای بخوریم؟ / استیکِ سرشار از آهن را فراموش نکنید!
۲۱ تیر ۱۳۹۵

قبل از شروع دوره قاعدگی، چه غذاهای بخوریم؟ / استیکِ سرشار از آهن را فراموش نکنید!

دوره قاعدگی نوعی فرآیند طبیعی و سالم در بدن است، اما متاسفانه همیشه بدون درد نیست. گرفتگی عضله‌ها، سردرد، نفخ و... فقط بخشی از عوارض جانبی دوره قاعدگی هستند.


دوره قاعدگی نوعی فرآیند طبیعی و سالم در بدن است، اما متاسفانه همیشه بدون درد نیست. گرفتگی عضله‌ها، سردرد، نفخ و... فقط بخشی از عوارض جانبی دوره قاعدگی هستند. با این‌حال، رژیم غذایی متعادل و سالم می‌تواند به بهبودی این علائم کمک موثری کند. مواد غذایی خاصی وجود دارند که باید در روزهای منتهی به شروع دوره قاعدگی و در حین دوره ماهانه از آن‌ها پرهیز کنید.


رژیم غذایی خانم‌ها همیشه باید سرشار از میوه‌ها، سبزی‌ها، کربوهیدرات‌های پیچیده و چربی‌های سالم باشد. خوب غذا خوردن به‌طور منظم، شدت علائم آزاردهنده پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد.
خوردن غذاهای سرشار از آهن در روزهای قبل از قاعدگی و در حین آن، حائز اهمیت زیادی است. البته باید مصرف سبزی‌ها و میوه‌های غنی از ویتامین را هم باید در این دوره ادامه داد. علاوه بر این، مصرف نمک را باید در روزهای قبل از شروع قاعدگی قطع کنید، چون سدیم باعث احتباس آب در بدن می‌شود و احساس نفخ به شما می‌دهد.


از مصرف قندهای تصفیه‌شده و مواد غذایی فرآوری‌شده پرهیز کنید، قبل از شروع قاعدگی و در حین آن، پرهیز کنید. این کربوهیدرات‌های ساده باعث شکل‌گیری نوسان در قند خون می‌شوند که می‌تواند شما را از نظر عصبی در معرض تحریک‌پذیری قرار دهد.
مصرف مواد غذایی سرشار از کلسیم یا مصرف مکمل کلسیم را نباید فراموش کرد. مصرف روزانه هزار میلی‌گرم کلسیم برای دوره قاعدگی لازم است. یکی از مطالعات محققان دانگشاه کلمبیا نشان می‌دهد که کلسیم، علائم سندرم پیش از قاعدگی را کاهش می‌دهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9326

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر