هورمون‌ها و فواید آن‌ها در دوران بارداری و یائسگی
۱۹ تیر ۱۳۹۵

هورمون‌ها و فواید آن‌ها در دوران بارداری و یائسگی

یک چرخه طبیعی هورمونی باعث می‌شود تا بین استروژن، پروژسترون و تستوسترون تعادل برقرار شود. اگر هورمون‌ها به درستی کار کنند، میزان پذیرش بافت رحم بالا می‌رود و شانس بارداری افزایش پیدا می‌کند.


یک چرخه طبیعی هورمونی باعث می‌شود تا بین استروژن، پروژسترون و تستوسترون تعادل برقرار شود. اگر هورمون‌ها به درستی کار کنند، میزان پذیرش بافت رحم بالا می‌رود و شانس بارداری افزایش پیدا می‌کند. سیستم تولید مثل، فقط توسط هورمون‌های جنسی کنترل نمی‌شود بلکه تحت تأثیر مغز، استخوان‌ها، ماهیچه‌ها، کبد، گوارش، سیستم عصبی و سیستم ایمنی بدن نیز هست. مسائلی مانند رژیم غذایی ضعیف، استرس، سموم، مشکلات پزشکی، مصرف سیگار و دریافت کافئین، می‌توانند این روند باروری را مختل کنند.


تعادل هورمونی می‌تواند به شما احساس سلامتی، انرژی مثبت و فعال بودن بدهد. افرادی که به مقدار کافی از هر هورمون دارند، معمولا انسان‌های شادی هستند. اگر این چرخه تعادلی تا دوران میانسالی ادامه پیدا کند، دوران یائسگی خود را نیز می‌توانید به راحتی طی کنید.


هرچه زودتر به دنبال ایجاد تعادل بین این هورمون‌ها باشید دوران باروری، بارداری و یائسگی بهتری خواهید داشت. برای این منظور، محصولاتی در بازار وجود دارد که به ایجاد تعادل بین هورمون‌ها کمک می‌کند. استروفاکتور (EstroFactor) و چیست بری پلاس (Chaste berry plus) داروهایی گیاهی هستند که برای زنان در هر سنی مفید هستند. مواد مغذی موجود در این قرص‌ها، به سوخت و ساز بدن و دفع سموم کمک می‌کنند. با مصرف آن‌ها حتی علایم سندروم پیش از قاعدگی و نشانگان یائسگی زودرس نیز از بین می‌رود.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9296

افزودن نظر