به‌خاطر آرتریت روماتوئید، خودتان را سرزنش نکنید!

به‌خاطر آرتریت روماتوئید، خودتان را سرزنش نکنید!

افرادی که به‌تازگی می‌فهمند به بیماری آرتریت روماتوئید مبتلا هستند، معمولا گرایش به این دارند که خودشان را سرزنش کنند. به گفته متخصصان، یکی از رایج‌ترین تصورات اشتباه درباره آرتریت روماتوئید این است که افراد فکر می‌کنند خودشان باعث ابتلا به این بیماری شده‌اند.


افرادی که به‌تازگی می‌فهمند به بیماری آرتریت روماتوئید مبتلا هستند، معمولا گرایش به این دارند که خودشان را سرزنش کنند. به گفته متخصصان، یکی از رایج‌ترین تصورات اشتباه درباره آرتریت روماتوئید این است که افراد فکر می‌کنند خودشان باعث ابتلا به این بیماری شده‌اند. متخصصان هنوز علت اصلی ابتلا به بیماری‌های خودایمنی را نمی‌دانند، اما بارها با این سوال بیماران مواجه می‌شوند: کدام اشتباه من باعث ابتلا به این بیماری شده است؟!


علت ابتلا به آرتریت روماتوئید هنوز نامشخص است، اما این بیماری نیز مثل همه بیماری‌های خودایمنی دیگر،‌ زمانی اتفاق می‌افتد که سیستم ایمنی بدن اشتباه عمل می‌کند و به بافت‌ها و سلول‌های سالم بدن حمله می‌برد. بیماری‌های خودایمنی، از آرتریت روماتوئید تا ام‌اس و دیابت نوع ۱، همگی نسبتا شایع هستند. بنابراین خودتان را به‌خاطر ابتلا به این بیماری‌ها سرزنش نکنید.


اگر به بیماری آرتریت روماتوئید مبتلا شدید، پیش از هر چیزی باید اطلاعات خودتان را درباره این بیماری افزایش دهید. متاسفانه تصورات نادرست افراد مبتلا به این بیماری معمولا از سایت‌های نامعتبر اینترنتی و افراد غیرمتخصص نشأت می‌گیرد و این بیماران باید با این موضوع مقابله کنند.


البته به دست آوردن فهم دقیق و درست درباره بیماری آرتریت روماتوئید ممکن است کمی دشوار باشد. با این‌حال، اولین مرحله بعد از تشخیص دادن این بیماری توسط پزشک، کسب اطلاعات درست و استاندارد درباره آن است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9293

افزودن نظر