از دست دادن موقت بینایی با استفاده از تلفن‌های هوشمند!
۱۷ بهمن ۱۳۹۵

از دست دادن موقت بینایی با استفاده از تلفن‌های هوشمند!

گروهی از پزشکان انگلیسی اعلام کردند حساسیت کوتاه‌مدت نسبت به نور می‌تواند کاری کند که کاربران تلفن‌های همراه هوشمند اشتباها فکر کنند که بینایی یکی از چشم‌های‌شان را از دست داده‌اند.


گروهی از پزشکان انگلیسی اعلام کردند حساسیت کوتاه‌مدت نسبت به نور می‌تواند کاری کند که کاربران تلفن‌های همراه هوشمند اشتباها فکر کنند که بینایی یکی از چشم‌های‌شان را از دست داده‌اند. گزارشی از این مطالعه در New England Journal of Medicine منتشر شده است.


دکتر گوردون پلنت، چشم‌پزشک Moorfields Eye Hospital در لندن و مسئول اصلی مطالعه، می‌گوید که این از دست دادن موقت بینایی می‌تواند برای افرادی اتفاق بیافتد که روی یک پهلوی خودشان دراز کشیده‌اند و در تاریکی دارند متنی را از روی تلفن‌های همراه هوشمند می‌خوانند.این افراد وقتی که خواندن را متوقف می‌کنند و بلند می‌شوند تا کاری انجام دهند،‌ ناگهان احساس می‌کنند که بینایی خودشان را در یکی از چشم‌ها از دست داده‌اند. خوش‌بختانه این شرایط موقتی است، فقط چند دقیقه طول می‌کشد و افراد را در معرض خطر آسیب دائمی قرار نمی‌دهد.


دکتر راهول کورانا، چشم‌پزشک Mountain View در کالیفرنیا، با این نتایج موافق است. او می‌گوید که این اطلاعات می‌توانند به پزشکان کمک کنند تا از تجویز اسکن‌های مغزی گران‌قیمت و آزمایش‌های دیگر خودداری کنند. آنان به‌جای این کار می‌توانند بررسی خودشان را با سوال‌های ساده از بیماران درباره استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند شروع کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9242

افزودن نظر