فواید کاهش کالری دریافتی روزانه/ از کاهش فشار خون تا بهبود آپنه
۰۷ تیر ۱۳۹۵

فواید کاهش کالری دریافتی روزانه/ از کاهش فشار خون تا بهبود آپنه

انتخاب رژیم غذایی کم‌کالری می‌تواند برای کسانی که اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند، مناسب باشد. کاهش وزن، انتخاب مهمی در سبک‌زندگی انسان‌ها است که با هدف بهبودی سلامت عمومی و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی، دیابت، آپنه خواب، بیماری فشار خون بالا و سرطان انجام می‌گیرد.


انتخاب رژیم غذایی کم‌کالری می‌تواند برای کسانی که اضافه‌وزن دارند یا چاق هستند، مناسب باشد. کاهش وزن، انتخاب مهمی در سبک‌زندگی انسان‌ها است که با هدف بهبودی سلامت عمومی و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی، دیابت، آپنه خواب، بیماری فشار خون بالا و سرطان انجام می‌گیرد.

با این‌حال، کاهش خطر ابتلا به این بیماری‌ها فقط بخشی از فواید بالقوه کاهش کالری‌های روزانه است. محدود کردن کالری‌های مصرفی دارای فواید مختلفی است که می‌تواند باعث بهبودی کیفیت زندگی و عملکرد روزانه افراد شود. مطالعات جدیدی وجود دارند که نشان می‌دهند حتی کسانی که وزن عادی دارند، می‌توانند از فواید محدود کردن کالری‌های مصرفی برخوردار شوند. البته شاخص توده بدن آن‌ها نباید به زیر ۲۲ برسد.

در هر صورت، اگر می‌خواهید کالری‌های مصرفی را محدود کنید، باید براساس توصیه‌های زیر عمل کنید:

برای مدتی حدود ۲ هفته، مواد غذایی مصرفی را کاملا و با دقت یادداشت کنید.
از کالری‌شمار استفاده کنید تا مصرف کل کالری‌های روزانه را به دست آورید.
برنامه‌ریزی کنید تا کالری مصرفی را تا ۲۵ درصد در طول ماه آینده کاهش دهید.
هر هفته، لیست مواد غذایی خاصی را تهیه کنید که از آن‌ها لذت برده‌اید.

در کنار رعایت نکاتی که به آن‌ها اشاره شد، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش کالری‌ها مصرفی، این است که مصرف میوه‌های کامل و سبزی‌ها را افزایش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا احساس سیری بیشتری داشته باشید و تراکم کالری‌ها را کاهش دهید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9182

افزودن نظر