از کمبود پتاسیم در دوره قاعدگی تا آریتمی قلبی
۰۵ تیر ۱۳۹۵

از کمبود پتاسیم در دوره قاعدگی تا آریتمی قلبی

درمان‌هایی که برای مشکلات دوره قاعدگی در نظر گرفته می‌شوند، به علت‌های زمینه‌ای بستگی دارند. این علت‌ها می‌توانند شامل مواردی مثل عدم تعادل هورمونی، سابقه خانوادگی، اختلال لخته شدن خون یا اختلال کف لگن شوند.


درمان‌هایی که برای مشکلات دوره قاعدگی در نظر گرفته می‌شوند، به علت‌های زمینه‌ای بستگی دارند. این علت‌ها می‌توانند شامل مواردی مثل عدم تعادل هورمونی، سابقه خانوادگی، اختلال لخته شدن خون یا اختلال کف لگن شوند. پایین بودن سطح پتاسیم نیز یکی از همین عوامل است که می‌تواند با عوارض خاصی همراه باشد.


مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد که پایین بودن سطح پتاسیم در بدن زنان می‌تواند به گرفتگی عضله‌ها در دوره قاعدگی منجر شود و دریافت پتاسیم از طریق رژیم غذایی طبیعی می‌تواند به برطرف کردن مشکل کمک کند. محققان دانشگاه مریلند نیز می‌گویند که استفاده از برخی داروهای مدرّ تجویزی برای از بین بردن نفخ، حساسیت پستان‌ها و هوس‌های غذایی شدید ناشی از سندرم پیش از قاعدگی (PMS) در این دوره موثر است. سندرم پیش از قاعدگی می‌تواند سطح پتاسیم درون بدن زنان را تخلیه کند و خطر ابتلا به آریتمی و بیماری قلبی را افزایش دهد.


بنابراین از پزشک درخواست کنید که در صورت نیاز، مکمل پتاسیم برای شما تجویز کند و اگر لازم بود، استفاده از داروهای مدرّ را نیز در نظر بگیرد. برخی متخصصان معتقدند که رژیم غذایی سرشار از پتاسیم به زنانی که در طول دوره قاعدگی با اسهال و نفخ و خستگی مواجه می‌شوند،‌ کمک می‌کند تا بر کمبود پتاسیم غلبه کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9156

افزودن نظر