عفونت گوش در کودکان و روش‌های درمانی جایگزین
۲۷ خرداد ۱۳۹۵

عفونت گوش در کودکان و روش‌های درمانی جایگزین

از آنجایی که مصرف آنتی بیوتیک‌ها برای کودکان زیاد مناسب نیست، این روزها، پدر و مادرها به دنبال روش‌های جایگزین دیگری برای درمان عفونت گوش در کودکشان هستند.


آیا میدانید روش های درمانی عفونت گوش در کودکان کدامند؟از آنجایی که مصرف آنتی بیوتیک‌ها برای کودکان زیاد مناسب نیست، این روزها، پدر و مادرها به دنبال روش‌های جایگزین دیگری برای درمان عفونت گوش در کودکشان هستند. در بیشتر موارد محققان تحقیقات کاملی درباره این روش‌ها انجام نداده‌اند و به همین خاطر این روش‌ها را به طور قطعی تأیید یا رد نمی‌کنند. برخی از این روش‌ها عبارتند از:


- همیوپاتی: در این روش، از مواد طبیعی بسیار رقیق که شامل گیاهان و مواد معدنی می‌شود، استفاده می‌شود تا علایم بیماری کاهش یابد. البته بحث بر سر خوب یا بد بودن این روش درمانی زیاد است.


- تنظیم ستون فقرات: این روش درمانی ادعا می‌کند که عدم تعادل ستون فقرات باعث گوش‌درد می‌شود و با انجام یک سری ماساژهای ماهرانه به تنظیم ستون فقرات کمک می‌کند. البته هیچ تحقیق کاملی در زمینه مفید بودن این روش درمانی انجام نشده است.


- زایلیتول: نوعی شیرین کننده طبیعی است که در میوه‌ها یافت می‌شود و برای تهیه آدامس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی محققان به این نتیجه رسیده‌اند که زایلیتول از بروز عفونت گوش جلوگیری می‌کند اما برای درمان آن کارایی ندارد. از آنجایی که برای اثر بخشی، این ماده باید در دوز بالا مصرف شود، عوارض آن درد شکم و اسهال است.


- پروبیوتیک‌ها: تلاش این باکتری‌های خوب در بدن، می‌تواند به پیشگیری از عفونت گوش در کودکان کمک کند. آزمایشات تأیید کرده‌اند که استفاده از پروبیوتیک‌ها هیچ عوارضی ندارد.


- طب سنتی چینی: این روش شامل طب سوزنی و قطره گیاهی برای داخل گوش می‌شود که اثربخشی و امنیت آن هنوز تأیید نشده است.
بنابراین به طور خودسرانه از این روش‌ها استفاده نکنید و سعی کنید پس از جمع‌آوری اطلاعات و مشورت با پزشک، به دنبال نمونه مشابهی باشید که از این روش استفاده کرده است تا مطمئن شوید.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9056

افزودن نظر