چطور زندگی مشترک را زنده نگه داریم؟!
۱۷ خرداد ۱۳۹۶

چطور زندگی مشترک را زنده نگه داریم؟!

شکل‌گیری اعتماد و مشارکت مثبت بین زوج‌های متاهل، به تلاش و زمان نیاز دارد و متاسفانه نمی‌تواند یک‌شبه شکل بگیرد. درواقع برای این‌که هر رابطه‌ای به‌خوبی رشد کند و مستحکم باقی بماند، به تلاش نیاز است.


شکل‌گیری اعتماد و مشارکت مثبت بین زوج‌های متاهل، به تلاش و زمان نیاز دارد و متاسفانه نمی‌تواند یک‌شبه شکل بگیرد. درواقع برای این‌که هر رابطه‌ای به‌خوبی رشد کند و مستحکم باقی بماند، به تلاش نیاز است. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید رابطه خوب و محکمی داشته باشید، نکات زیر را جدی بگیرید.


احترام گذاشتن، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. احترام گذاشتن به همسر، شکل‌های مختلفی دارد (چرا باید به همسرمان احترام بگذاریم؟). نگهداری و مراقبت از یک رابطه مشترک شاد، یعنی احترام گذاشتن به زمان، ‌قلب، شخصیت و اعتماد همسر.


یکی از مسائل مهم در زندگی مشترک، کیفیت زمان است و نه کمیت آن. در نظر اول، اصلا مهم نیست که شما و همسرتان چقدر در کنار هم هستید. به نظر متخصصان، مهم‌ترین بخش رابطه، کیفیت آن است. وقتی که در کنار هم می‌نشینید و شام می‌خورید، ‌اما فقط درباره روز کاری صحبت می‌کنید، معلوم است که به کیفیت رابطه خودتان اهمیتی نمی‌دهید.


احساس رضایت، برای رابطه مشترک سالم واقعا ضروری است. پس قدردانی از همسرتان را هرگز فراموش نکنید. این کار می‌تواند با استفاده از کلمات، کارت‌پستال‌ها، خریدن گُل، مهربانی کردن و... انجام شود. به یاد داشته باشید که افزایش محبت نسبت به همدیگر، احتمال مشاجره و ناراحتی را کمتر می‌کند.

تاثیر اعتماد به نفس در محکم کردن پایه‌های زندگی

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=9043

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر