هشدارهای تصویری درباره مضرات سیگار، ‌تاثیر بیشتری دارند
۲۲ خرداد ۱۳۹۵

هشدارهای تصویری درباره مضرات سیگار، ‌تاثیر بیشتری دارند

صنعت دخانیات در سال ۲۰۱۲ میلادی، ۹.۱۷ میلیارد دلار را برای تبلیغات سیگار هزینه کرده است که معادل یک میلیون دلار در هر ساعت است.


صنعت دخانیات در سال ۲۰۱۲ میلادی، ۹.۱۷ میلیارد دلار را برای تبلیغات سیگار هزینه کرده است که معادل یک میلیون دلار در هر ساعت است. این در حالی است که مصرف دخانیات، سالانه باعث مرگ ۶ میلیون نفر در سرتاسر جهان می‌شود. با توجه به این آمار عجیب، محققان در یکی از مطالعات اخیر تصمیم گرفتند تا تاثیر هشدارهای تصویری که روی بسته‌های سیگار چاپ می‌شوند را بررسی کنند و تاثیر آن را با هشدارهای متنی در تشویق افراد برای ترک سیگار مقایسه کنند.


۲ هزار و ۱۴۹ نفر برای این مطالعه داوطلب شدند که درنهایت هزار و ۹۰۱ تا پایان آن باقی ماندند. این افراد در طول چهار هفته به‌طور تصادفی با هشدارهای متنی و هشدارهای تصویری درباره سیگار روبه‌رو می‌شدند. محققان در ادامه، وضعیت هر کدام از این افراد را هر هفته ارزیابی کردند.


براساس گزارش JAMA Internal Medicine، نتایج نهایی نشان داد که وقتی افراد سیگاری در طول این آزمایش با هشدارهای تصویری درباره سیگار مواجه شدند، بیشتر از دیگران سعی کردند که سیگار کشیدن را ترک کنند. درواقع، ۴۰ درصد سیگاری‌هایی که با هشدارهای تصویری روبه‌رو شدند، اقدام به ترک سیگار کردند، در حالی که مواجهه با هشدارهای متنی با اقدام ۳۴ درصدی سیگاری‌ها برای ترک سیگار همراه بود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8994

افزودن نظر