عوارض بیماری دیابت برای زنان
۲۰ خرداد ۱۳۹۵

عوارض بیماری دیابت برای زنان

زنان مبتلا به دیابت در مقایسه با زنانی که دیابت ندارند، خیلی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی و بیماری عروق خونی قرار می‌گیرند.


عوارض دیابت بر روی زنان کدامند؟ زنان مبتلا به دیابت در مقایسه با زنانی که دیابت ندارند، خیلی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی و بیماری عروق خونی قرار می‌گیرند. آنان حتی بیشتر از دیگران با خطر بروز سکته مغزی و مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی مواجه هستند.

دیابت معمولا به مشکلات دیگری برای زنان منجر می‌شود، مثل افزایش عفونت قارچی واژن، کاهش میل جنسی، خشکی واژن و ضعف جنسی. البته بیماری‌های قلبی-عروقی، هنوز هم به‌عنوان اصلی‌ترین عوارض ناشی از دیابت برای زنان شناخته می‌شوند.

با گذشت زمان، افزایش سطح قند خون باعث آسیب‌رسانی به رگ‌های خونی و عصب‌ها می‌گردد. این افزایش سطح قند خون به التهاب در عروق خونی نیز منجر می‌شود که به‌تدریج عروق خونی را سفت‌تر می‌کند. وقتی که این اتفاق می‌افتد، خون از درون رگ‌های خونی به‌خوبی قبل جریان پیدا نمی‌کند.

اختلال در جریان خون به بخش‌های مختلفی از بدن آسیب می‌رساند و می‌تواند به مشکلات متعدد مختلفی منجر شود، از جمله بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری کلیوی، بیماری چشم و بیماری‌های دهان و دندان.

دیابت علاوه بر همه این‌ها می‌تواند به عصب‌های بدن آسیب بزند و خود این وضعیت می‌تواند به عوارض مختلف دیگری منجر گردد. آسیب عصبی و مشکلات گردش خون می‌توانند مشکلاتی را برای اندام‌های بدن به وجود بیاورند. اگر این مشکلات شدید شوند، حتی احتمال قطع عضو به وجود می‌آید.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8982

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر