دختران تمایل زیادی به مصرف قرص‌های لاغری پیدا کرده‌اند

دختران تمایل زیادی به مصرف قرص‌های لاغری پیدا کرده‌اند

  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

همانطور که می‌دانید چاقی در دنیای امروز تبدیل به یک موضوع فراگیر شده است و میلیون‌ها نفر هر روز چاق‌تر و چاق‌تر می‌شوند. اما آنچه از دید همگان مخفی مانده است، فشار روانی اجتماع برای لاغر شدن به این افراد است.

سلامتیسم

علت تمایل دختران جوان به مصرف قرص های لاغری چیست؟ همانطور که می‌دانید چاقی در دنیای امروز تبدیل به یک موضوع فراگیر شده است و میلیون‌ها نفر هر روز چاق‌تر و چاق‌تر می‌شوند. اما آنچه از دید همگان مخفی مانده است، فشار روانی اجتماع برای لاغر شدن به این افراد است. به اعتقاد محققان، همین موضوع باعث شده است که تعداد بی‌سابقه‌ای از دختران نوجوان، به سمت رفتارها و شیوه‌های ناسالم کاهش وزن روی بیاورند.


براساس نتایج به دست آمده از مطالعه‌ای که در دانشگاه مینسوتا انجام شد و ۲۵۰۰ دختر نوجوان طی یک دوره پنج ساله مورد بررسی قرار گرفتند، ۲۰ درصد از دختران ۱۹ تا ۲۰ ساله، از قرص‌های لاغری استفاده می‌کنند تا وزنشان را کنترل کنند. به علاوه طی ۵ سال متأسفانه این استفاده نادرست از قرص‌ها دو برابر می‌شود و از ۷.۵ درصد به ۱۴.۵ درصد می‌رسد.


محقق دایان نیومارک معتقد است که این آمار تکان دهنده نشان می‌دهد که ما باید به دخترانمان کمک کنیم تا احساس بهتری نسبت به وزن و هیکل خود داشته باشند تا به سمت روش‌های نادرست کنترل وزن نروند. دخترانی که از این روش‌های ناسالم برای کنترل وزن استفاده می‌کنند بیشتر در معرض چاقی قرار دارند. آن دسته از دختران که احساس خوبی نسبت به بدن و وزنشان دارند، غذاهای بهتری می‌خورند و کمتر در معرض چاقی هستند. والدین نقش بسزایی در ایجاد تصویر ذهنی بدن در دخترانشان دارند و می‌توانند آن‌ها را به ورزش و صرف غذا به صورت دسته جمعی دعوت کنند.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

افزودن نظر

ده × پنج =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب