مصرف سیر با کاهش خطر سکته مغزی همراه است
۱۹ خرداد ۱۳۹۵

مصرف سیر با کاهش خطر سکته مغزی همراه است

تقریبا همه ما می‌دانیم که سیر دارای پیشینه طولانی‌ای به‌عنوان غذا و دارو است، اما مطالعات علمی تا به امروز نتایج متناقضی را درباره سیر نشان داده‌اند و ارزش دارویی آن هم به اثبات نرسیده است.


کاهش خطر سکته مغذی با مصرف سیر. تقریبا همه ما می‌دانیم که سیر دارای پیشینه طولانی‌ای به‌عنوان غذا و دارو است، اما مطالعات علمی تا به امروز نتایج متناقضی را درباره سیر نشان داده‌اند و ارزش دارویی آن هم به اثبات نرسیده است. متاسفانه برخی افراد در مصرف سیر زیاده‌روی می‌کنند، بدون این‌که بدانند با چه عوارضی مواجه می‌شوند.


هیچ دوز مصرفی مشخصی برای استفاده از سیر وجود ندارد،‌ اما این دلیل نمی‌شود تا مصرف بیش از حد آن هیچ خطری نداشته باشد یا با افزایش فایده‌های آن همراه باشد. دوز مصرفی سیر به نوع آن ربط دارد: ۲ تا ۵ گرم از سیر تازه؛ عصاره سیر کهنه، ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم. درنهایت این پزشک است که می‌تواند دوز مناسب را برای هر فرد با توجه به شرایط و نیازهایش مشخص کند.


سیر، ضد لخته شدن خون است. اگرچه این ویژگی می‌تواند مثبت باشد و خطر بروز سکته مغزی را کاهش دهد، اما می‌تواند در برخی شرایط مشکل‌ساز باشد. اگر سیر را همراه با داروی وارفارین یا هر داروی ضدانعقاد خون دیگری بخورید، با خطر اختلال خون‌ریزی مواجه می‌شوید. علاوه بر این، یک هفته قبل از انجام دادن عمل جراحی، باید مصرف سیر را کاملا قطع کنید.


سیر، خصوصا در مقادیر مصرفی زیاد، می‌تواند باعث حالت تهوع، نفخ، احساس سوزش در معده و مشکلات گوارشی دیگر شود. بنابراین سیر را به‌تنهایی نخورید و از آن همراه با مواد غذایی دیگر استفاده کنید تا خطر بروز این عارضه‌ها را کاهش دهید.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8968

افزودن نظر