عوارض احتمالی آفتاب‌سوختگی/ از تب و لرز تا تاول و تهوع
۱۹ خرداد ۱۳۹۵

عوارض احتمالی آفتاب‌سوختگی/ از تب و لرز تا تاول و تهوع

وقتی که کسی دچار آفتاب‌سوختگی می‌شود، فقط با خطر شکل‌گیری تاول‌های قرمز و آزاردهنده روبه‌رو نیست.


آیا می دانید عوارض احتمالی آفتاب سوختگی کدامند؟ وقتی که کسی دچار آفتاب‌سوختگی می‌شود، فقط با خطر شکل‌گیری تاول‌های قرمز و آزاردهنده روبه‌رو نیست. ضایعه‌های پوستی ناشی از آفتاب‌سوختگی می‌توانند با تب و لرز، حالت تهوع، استفراغ و کم‌‌آب شدن بدن همراه باشند که درنتیجه واکنش التهابی بدن نسبت به مسمومیت به وجود می‌آیند.


در مواردی که فرد به تب بالا (۱۰۲ درجه فارنهایت و بالاتر) مبتلا می‌شود، مراقبت‌های پزشکی توصیه می‌شوند. اگر بیش از ۲۰ درصد از کل بدن تاول زده باشد یا اگر استفراغ تداوم پیدا کند، باز هم مراقبت‌های پزشکی ضروری هستند.


نود درصد از نشانه‌های پیری آشکار روی پوست، به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه‌های UV بدون رعایت نکات ایمنی شکل می‌گیرند. این نشانه‌ها شامل چین‌وچروک، تغییر رنگ، لکه‌های خورشیدی و تغییرات در بافت پوست می‌شوند. وقتی که آفتاب‌سوختگی اتفاق می‌افتد، رادیکال‌های آزاد به پوست می‌چسبند و کلاژن و الاستین پوست را نابود می‌کنند که درنهایت به پیری پوست منجر می‌گردد.

اگرچه بسیاری از افراد به‌منظور مقابله با پیری پوست، هزینه‌های زیادی را برای لیزر پوست یا تزریق‌هایی مثل بوتاکس صرف می‌کنند، اما بهترین راه برای جلوگیری از پیری پوست این است که همیشه از کرم‌های ضدآفتاب با SPF ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید و هر دو ساعت این کرم‌ها را تجدید کنید.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8963

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر