زایمان اول سزارین، زایمان دوم طبیعی؛ آیا ممکن است؟

زایمان اول سزارین، زایمان دوم طبیعی؛ آیا ممکن است؟

بسیاری از زنان به قدری زایمان به روش طبیعی را قبول دارند که حتی پس از یک بار زایمان به روش سزارین همواره مایل هستند که به روش طبیعی زایمان کند.


آیا نکات مهم زایمان طبیعی و سزارین را می دانستید؟

بسیاری از زنان به قدری زایمان به روش طبیعی را قبول دارند که حتی پس از یک بار زایمان به روش سزارین همواره مایل هستند که به روش طبیعی زایمان کند. اکثر این افراد در زایمان قبل، بر حسب شرایط جنین یا خودشان مجبور به سزارین شده‌اند. اما آیا این امکان وجود دارد؟ برخی از زنان با توجه به فاکتورهای لازم می‌توانند گزینه زایمان طبیعی را انتخاب کنند. با وجود فاکتورهای زیر می‌توانید به این گزینه فکر کنید:


- لازم است که تجربه زایمان طبیعی را در گذشته داشته باشید.
- جراحت زایمان قبلی باید به صورت افقی و زیر رحم باشد، درصورتی که عمودی و بالای رحم شکاف خورده باشد احتمال پارگی مجدد در این قسمت هست.
- مهم است که مشکلی که باعث شده است زایمان گذشته به صورت سزارین انجام شود، در این زایمان وجود نداشته باشد.
- اگر تاکنون چندین عمل سزارین انجام داده‌اید گزینه خوبی برای زایمان طبیعی نیستید.
- اگر فاصله زایمان قبلی تا این زایمان‌تان بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است، امکان پارگی مجدد رحم وجود دارد.
- اگر قصد دارید در منزل زایمان کنید فکر خوبی نیست زیرا با وجود چنین شرایطی نیاز به حضور یک تیم اورژانس دارید.
- ممکن است به القای زایمان به کمک آمپول فشار احتیاج پیدا کنید.
- باید با خطراتی که ممکن است شما را تهدید کند کاملا آشنا باشید. اگر در طی زایمان محل پارگی گذشته رحم دوباره باز شود، زایمان سریعا به روش سزارین انجام می‌شود تا آسیب بیشتری به شما و کودک وارد نشود. حتی ممکن است در برخی موارد، به دلیل خونریزی زیاد، رحم خارج شود که در این صورت دیگر نمی‌توانید باردار شوید. البته طبق آمار، ۶۰ تا ۸۰ درصد از این زایمان‌ها موفقیت آمیز بوده‌اند.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8957

افزودن نظر