تغییرات واژن در دهه 40 و 50 سالگی
۱۸ خرداد ۱۳۹۵

تغییرات واژن در دهه ۴۰ و ۵۰ سالگی

موهای اطراف واژن در دهه ۴۰ سالگی کم‌کم نازک می‌شوند و این حالت، یکی از عواقب طبیعی پیر شدن یا کاهش سطح استروژن در بدن است. حتی ممکن است موقع از بین بردن موهای زائد بدن، با تغییرات پوستی در اطراف واژن مواجه شوید.


آیا می دانید تغییرات واژن در بانوان در ۴۰ سالگی کدامند؟ موهای اطراف واژن در دهه ۴۰ سالگی کم‌کم نازک می‌شوند و این حالت، یکی از عواقب طبیعی پیر شدن یا کاهش سطح استروژن در بدن است. حتی ممکن است موقع از بین بردن موهای زائد بدن، با تغییرات پوستی در اطراف واژن مواجه شوید.


کاهش سطح استروژن در دهه ۴۰ سالگی، نشانه‌ای است مبنی بر این‌که ورود به دوران یائسگی شروع شده است، در حالی که زنان معمولا بین ۵۰ تا ۵۲ سالگی یائسگی را تجربه می‌کنند. در این وضعیت حتی ممکن است که با خشکی واژن یا تغییرات مختلف در قابلیت ارتجاعی واژن روبه‌رو شوید.


زنان در دهه ۵۰ سالگی، یائسگی را تجربه می‌کنند که با بیشترین تغییرات در واژن همراه است. کاهش سطح استروژن در این دهه سنی به نازک شدن پوست واژن، کاهش انعطاف‌پذیری آن و خشکی بافت واژن منجر می‌شود که می‌تواند باعث مشکلات مختلف در رابطه زناشویی شود.


وقتی که استروژن ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود، باکتری‌های خاصی که در واژن زندگی می‌کنند نیز از بین می‌روند و درنتیجه pH واژن تغییر می‌يابد. در این حالت، با اسیدی‌تر شدن واژن، آسیب‌پذیری نسبت به عفونت‌های مختلف هم بیشتر می‌شود.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8955

افزودن نظر