خطر حمله قلبی و سکته مغزی در کمین زنان مبتلا به میگرن
۱۷ خرداد ۱۳۹۵

خطر حمله قلبی و سکته مغزی در کمین زنان مبتلا به میگرن

گروهی از محققان آلمانی در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره زنان مبتلا به میگرن دست پیدا کردند. این مطالعه نشان می‌دهد زنانی که از سردردهای میگرنی رنج می‌برند، ممکن است با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و بروز سکته مغزی مواجه شوند.


رابطه میگرن و سلامتی قلب و مغز. گروهی از محققان آلمانی در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره زنان مبتلا به میگرن دست پیدا کردند. این مطالعه نشان می‌دهد زنانی که از سردردهای میگرنی رنج می‌برند، ممکن است با افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی و بروز سکته مغزی مواجه شوند.


محققان ابتدا در این مطالعه، اطلاعات مربوط به بیش از ۱۱۶ هزار نفر از زنان آمریکایی را ارزیابی کردند که در شروع مطالعه مبتلا به بیماری قلبی نبودند و بین ۲۵ تا ۴۲ سال سن داشتند. آنان در ادامه وضعیت این افراد را در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۱ میلادی پیگیری کردند. ۱۵ درصد از زنان در شروع این مطالعه به میگرن مبتلا بودند و در طول ۲۰ سال پیگیری، بیش از ۱۳۰۰ نفرشان با حمله قلبی و سکته مغزی مواجه شدند و ۲۲۳ نفرشان بر اثر این مشکلات درگذشتند.


نتایج نهایی نشان داد که زنان مبتلا به میگرن، ۵۰ درصد بیشتر با خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی مواجه هستند و ممکن است به عمل جراحی برای باز کردن عروق قلب نیاز پیدا کنند. علاوه بر این، مشخص شد که میگرن با افزایش ۳۷ درصدی خطر مرگ بر اثر حمله قلبی یا سکته مغزی مرتبط است.


دکتر توبیاس کرت، مسئول این مطالعه، می‌گوید: «میگرن باید به‌عنوان نشانگری برای افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، حداقل در میان زنان، شناخته شود». البته دکتر کرت تاکید می‌کند که این مطالعه نمی‌تواند اثبات کند که میگرن باعث بروز حمله قلبی یا سکته مغزی می‌شود، بلکه میگرن فقط می‌تواند احتمال این حوادث را زیادتر کند. به نظر این محقق، مردان نیز می‌توانند مانند زنان تحت تاثیر میگرن قرار بگیرند و این نتایج فقط محدود به زنان نیست.

با تشکر از شما بابت مطالعه این مطلب، پیشنهاد می کنیم پیش از خارج شدن، سایر مطالب مرتبط را از پایین همین صفحه دنبال کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8944

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر