بازي‌هاي آموزشي و تعاملي، راهي براي رشد خلاقيت و مهارت‌هاي اجتماعي كودكان
۱۳ خرداد ۱۳۹۵

بازي‌هاي آموزشي و تعاملي، راهي براي رشد خلاقيت و مهارت‌هاي اجتماعي كودكان

انواع مختلفی از بازی‌های آموزشی برای کودکان وجود دارند که می‌توانند نقش موثری در رشد آنان ایفا کنند و ظرفیت‌های آنها را پرورش دهند.


انواع مختلفی از بازی‌های آموزشی برای کودکان وجود دارند که می‌توانند نقش موثری در رشد آنان ایفا کنند و ظرفیت‌های آنها را پرورش دهند. بازی‌های آموزشی در کنار این ویژگی مهم، می‌توانند واسطه‌ای باشند برای این‌که شما و فرزندتان به هم نزدیک‌تر شوید و در کنار هم لذت ببرید.

بازی‌های آموزشی‌ای که بُعد خلاقانه کودکان را تشویق می‌کنند، باعث می‌شوند تا کودکان بتوانند خارج از هنجارهای همیشگی فکر کنند و روش‌های غیرمعمول و خلاقی را برای بیان حالات و افکارشان به کار بگیرند. کشف و گسترش خلاقیت از طریق این بازی‌ها می‌تواند اعتماد به نفس کودکان و خودآگاهی آنان را تقویت کند. علاوه بر این، این بازی‌ها می‌توانند رابطه جدی‌تری بین شخصیت و فعالیت کودکان ایجاد کنند.

مطالعات محققان نشان داده‌اند که بازی‌های تعاملی، اثرات مثبت و قابل توجهی بر تقویت مهارت‌های اجتماعی کودکان باقی می‌گذارند. در واقع، این بازی‌ها می‌توانند ارتباط دوستانه و مبتنی بر تعامل را به کودکان یاد بدهند و حتی ارتباط‌های سازمان‌یافته جدی‌تر را برای آنان شبیه‌سازی کنند. کودکان با انجام دادن بازی‌های آموزشی، یاد می‌گیرند که درباره قواعد قراردادی مذاکره کنند، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را تعیین کنند و بازی را از این طریق در حال اجرا نگه دارند. بازی‌های آموزشی، کودکان را با مشارکت آشنا می‌کنند و حتی می‌توانند در شکل‌گیری مهارت‌های مختص حل تعارضات اجتماعی و مهارت‌های میانجی‌گرایانه نقش داشته باشند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8914

افزودن نظر