کلاستروفوبیا در پرواز
۱۲ خرداد ۱۳۹۵

کلاستروفوبیا در پرواز

برای بسیاری از افراد، ترس از هواپیما اصلا به نگرانی درباره سقوط هواپیما ربطی ندارد. در واقع، پرواز کردن با هواپیما برای این افراد، مثل نوعی عامل محرک برای کلاستروفوبیا (تنگناهراسی) عمل می‌کند.


کلاستروفوبیا چیست؟ برای بسیاری از افراد، ترس از هواپیما اصلا به نگرانی درباره سقوط هواپیما ربطی ندارد. در واقع، پرواز کردن با هواپیما برای این افراد، مثل نوعی عامل محرک برای کلاستروفوبیا (تنگناهراسی) عمل می‌کند. در حالی که این بیماری گاهی اوقات خفیف است، اما می‌تواند در برخی موارد کاملا جدی باشد و باعث حملات شدیدی گردد. بنابراین رعایت نکاتی که بتواند احساس در کنترل بودن موقعیت را ایجاد کند، معمولا به ترس از پرواز ناشی از کلاستروفوبیا کمک می‌کند. 

(آیا میدانستید ترانه علیدوستی هم کلاستروفوبیا دارد ؟)


دانستن آن‌چه در انتظار شما است، به شما کمک می‌کند تا احساس کنید که موقعیت در کنترل‌تان قرار دارد و نقش موثری در کاهش نگرانی‌های ناشی از کلاستروفوبیا ایفا می‌کند.این اظطراب در حقیقت نگرانی و ترس از حضور در محیط بسته و محدود، و ناتوانی در گریز از این محیط ها است. بیشتر خطوط هوایی دارای وب‌سایت‌هایی هستند که نمودار صندلی‌های هواپیما را به شما نشان می‌دهند. بهتر است که زودتر سراغ این نمودار بروید و صندلی مورد نظرتان را زودتر انتخاب کنید. فقط کافی است که صندلی‌ای را انتخاب کنید که به شما احساس راحتی و آرامش می‌دهد. ممکن است که کسی ترجیح بدهد صندلی بخش‌های جلویی را انتخاب کند تا بتواند بعد از فرود آمدن هواپیما سریع‌تر از در خروجی بیرون برود. بیشتر کسانی که از کاستروفوبیا رنج می‌برند، صندلی‌های کناری را ترجیح می‌دهند، اما برخی افراد هم در صندلی‌های کنار پنجره احساس بهتری دارند، چون می‌توانند بیرون را ببینند.

کلاستروفوبیا را بیشتر بشناسید

تحقیقات نشان می دهد که ۵-۷% از جمعیت جهان دچار ترس از مکان های تنگ یا همان Claustrophobia هستند.
به همراه داشتن یک کتاب خوب و مورد علاقه، مجله یا جدول کلمات، ذهن شما را تا حد زیادی به خودش مشغول می‌سازد و شما را در طول پرواز با هواپیما آرام می‌کند. اگر ترجیح‌تان این است که چیزی نخوانید، می‌توانید به موسیقی گوش دهید. حتی می‌توانید یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌تان را با لپ‌تاپ همراه‌تان نگاه کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8908

افزودن نظر