نظر طب سنتی درباره پیاز/ با پیاز به جنگ بی‌خوابی بروید
۰۹ خرداد ۱۳۹۵

نظر طب سنتی درباره پیاز/ با پیاز به جنگ بی‌خوابی بروید

پیاز دارای خواص مهم و مختلفی است. این گیاه، سموم را دفع می‌کند، مدرّ (ادرارآور) است و سنگ‌شکن نیز به حساب می‌آید. علاوه بر این، برای درمان بی‌خوابی و ضعف اعصاب هم تجویز می‌شود. پیاز پخته با گوشت چرب، اشتهاآور و مقوی میل جنسی است.


پیاز دارای خواص مهم و مختلفی است. این گیاه، سموم را دفع می‌کند، مدرّ (ادرارآور) است و سنگ‌شکن نیز به حساب می‌آید. علاوه بر این، برای درمان بی‌خوابی و ضعف اعصاب هم تجویز می‌شود. پیاز پخته با گوشت چرب، اشتهاآور و مقوی میل جنسی است.


بعضی از افراد در هنگام مسافرت، دچار بیماری‌هایی مانند اسهال مسافرتی و... می‌شوند که در اصطلاح عامیانه به آن «آب به آب شدن» می‌گویند. خوش‌بختانه خوردن کمی پیاز خام با نان در مسافرت می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

در روایتی از پیامبر اسلام (ص) توصیه شده است که در هنگام ورود به هر شهر از پیاز آن‌جا استفاده کنید تا از وبا (و بیماری‌های همه‌گیر و مُسری) در امان بمانید. پختن پیاز با دنبه برای سرماخوردگی، ناراحتی‌های سینه، دفع اخلاط لزج از ریه‌ها و چکاندن آب آن در گوش برای کاهش شنوایی و ووز گوش مفید است. ضماد آن با زرده تخم‌مرغ جهت رفع درد مقعد و استفاده از آن با روغن کوهان شتر برای رفع شقاق مقعد، تاثیر مثبتی دارد. خواص مذکور در پیاز سفید بزرگ، بیشتر از سایر انواع آن است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8873

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر