بهترین شیر از منظر طب سنتی
۰۸ خرداد ۱۳۹۵

بهترین شیر از منظر طب سنتی

آیا می دانید بهترین و پر خاصیت ترین شیر خوراکی از نظر طب سنتی کدام است؟ بهترین شیر، شیر تازه‌ دوشیده گاو جوان، چاق، سالم و سفید است که طعم و بوی بدی نداشته باشد. شیر در افراد گرم‌مزاج مانع غلبه خون، محرک نیروی جنسی، اشتهاآور و چاق‌کننده است.


بهترین شیر خوراکی، شیر تازه‌دوشیده گاو جوان، چاق، سالم و سفید است که طعم و بوی بدی نداشته باشد. شیر در افراد گرم‌مزاج مانع غلبه خون، محرک نیروی جنسی، اشتهاآور و چاق‌کننده است. مصرف آن با مصلح، برای افرادی که دارای مزاج سرد و خشک هستند، مفید است؛ و خوردن مداوم آن برای افراد سردمزاج، افرادی که معده ضعیفی دارند یا مبتلا به امراض بلغمی هستند، مضر به حساب می‌آید.


خوردن آن با مواد غذایی ترش، شور، گوشت، تخم‌مرغ، ماهی، ترب، پیاز و میوه‌های تازه، سبزیجات، حبوبات، باعث به وجود آمدن اخلاط فاسد در بدن می‌شود. البته خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن شیر نیز چنین تاثیر مضری دارد. شیر، پادزهر سموم کُشنده است. خوردن آن با برنج به‌صورت شیربرنج یا فرنی برای افزایش طول عُمر و زیبایی پوست، و خوردن آن با گردو و خرما یا مربای به برای چاق کردن بدن و زیبایی پوست و تقویت نیروی جنسی مفید است. مصرف شیر جوشیده، خصوصا در سالمندان، بهتر از شیر خام است. اگر برای جوشاندن شیر، زنجبیل به آن اضافه کنید و بعد از سرد شدن، عسل یا نبات به آن اضافه کنید، تاثیر بهتری می‌گذارد.


شیر سریعا به خلطی که در معده تجمع دارد، تبدیل می‌شود. به همین دلیل نباید صبح ناشتا شیر مصرف کنید. خوردن بیش از حد شیر (بیشتر از ۷۰۰-۱۴۰۰ گرم در روز) خصوصا بدون مصلح، باعث تشکیل سنگ کلیه و سنگ مثانه می‌گردد. شیر گاو سفید، دافع سودا؛ شیر گاو سیاه، دافع صفرا؛ شیر گاو سرخ، قاطع بلغم؛ و شیر گاو زرد، دافع هر سه خلط است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8856

افزودن نظر