کربوهیدرات و منیزیم، سردرد معمولی و ناشی از میگرن را تسکین می‌دهند
۰۶ خرداد ۱۳۹۵

کربوهیدرات و منیزیم، سردرد معمولی و ناشی از میگرن را تسکین می‌دهند

بیشتر کسانی که با سردرد مواجه می‌شوند، معمولا یک ایده همیشگی دارند: سریعا چراغ‌ها را خاموش می‌کنند، یک قرص مسکّن می‌خورند و در تاریکی دراز می‌کشند.


بیشتر کسانی که با سردرد مواجه می‌شوند، معمولا یک ایده همیشگی دارند: سریعا چراغ‌ها را خاموش می‌کنند، یک قرص مسکّن می‌خورند و در تاریکی دراز می‌کشند. اما مواد غذایی خاصی هستند که می‌توانند سردردها را تسکین بدهند و حتی از آن‌ها جلوگیری کنند.

یکی از بهترین گزینه‌های غذایی، نان تُست سبوس‌دار است. در واقع، احتمال دارد که سردرد شما به‌دلیل کمبود بیش از حد کربوهیدرات در بدن اتفاق بیافتد. کسانی که از رژیم غذایی با کربوهیدرات کم پیروی می‌کنند، باید بدانند که تداوم این شرایط با تخلیه ذخایر گلیکوژن در بدن همراه است، چون مغز در این شرایط از گلیکوژن به‌عنوان منبع اصلی انرژی استفاده می‌کند. علاوه بر این، کمبود کربوهیدرات می‌تواند باعث کاهش مایعات در سطح بدن شود که درنهایت به کم‌آبی بدن منجر می‌گردد. به همین دلایل است که رژیم‌های غذایی با کربوهیدرات کم می‌توانند باعث سردرد شوند.

بنابراین وقتی که سردرد شما شروع شد، سراغ کربوهیدرات‌های سالم بروید، مثل نان گندم کامل، جو دوسر، میوه یا ماست. مصرف کربوهیدرات‌های سالم در این شرایط می‌تواند خلق‌وخوی شما را هم بهتر کند، چون باعث ترشح سروتونین بیشتر در سطح بدن می‌شود.

گزینه دیگری که می‌تواند به شما کمک کند،‌ بادام است. مطالعات اخیر نشان می‌دهند که منیزیم موجود در بادام می‌تواند از طریق شُل کردن عروق خونی، از بدن در مقابل فشارهای ناشی از سردرد محافظت کند. برخی از متخصصان معتقدند که افراد مبتلا به میگرن می‌توانند با افزایش منیزیم موجود در رژیم غذایی، سردردها را کمتر کنند. برای افزایش منیزیم در رژیم غذایی، باید این مواد غذایی را تهیه کنید: موز، زردآلو خشک، آووکادو، بادام، برنج قهوه‌ای، حبوبات و دانه‌ها.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8849

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر