مردان مضطرب، بیشتر به زنان چاق علاقه دارند تا لاغر
۰۴ خرداد ۱۳۹۵

مردان مضطرب، بیشتر به زنان چاق علاقه دارند تا لاغر

براساس مطالعاتی که اخیرا در دانشگاه وست‌مینستر لندن انجام شده است، از میان ۴۱ مردی که شغل‌شان استرس‌زا است و ۴۰ مردی که تحت استرس نبودند، تقریبا تمامی ۴۱ نفر مرد مضطرب، زنانی را جذاب دانستند که از نظر هیکل چاق محسوب می‌شدند.


براساس مطالعاتی که اخیرا در دانشگاه وست‌مینستر لندن انجام شده است، از میان ۴۱ مردی که شغل‌شان استرس‌زا است و ۴۰ مردی که تحت استرس نبودند، تقریبا تمامی ۴۱ نفر مرد مضطرب، زنانی را جذاب دانستند که از نظر هیکل چاق محسوب می‌شدند.


به اعتقاد مارتین تووی، محقق این پروژه، ترجیح انسان نسبت به سایز بدن، با عوامل محیطی قابل تغییر است. به گفته محققان، علت اینکه مردان مضطرب، زنان چاق را ترجیح می‌دهند به حس غریزی آن‌ها در ضمیر ناخودآگاهشان بازمی‌گردد که احساس می‌کنند زنان لاغر، در مواقع تنگنا و رویایی با مشکلات، ضعیف‌تر از زنان چاق هستند. آن‌ها تصور می‌کنند که زنان لاغر بیشتر مریض می‌شوند و توانایی نگه‌داری از بچه‌ها را ندارند. درواقع مردانی که در محل کار خود تحت استرس هستند، از نظر غریزی تمایل به زنانی قوی دارند و به اشتباه تصور می‌کنند که صرفا وزن بالا نشانه قدرت است. جالب است بدانید که با از بین رفتن استرس، این ترجیح مردان نیز تغییر می‌کند.


با نتایج به دست آمده از این تحقیق، محققان امیدوارند که با بررسی و برطرف کردن برخی عوامل مؤثر محیطی، بتوانند حتی بیماری تصویر ذهنی بدن را درمان کنند. در این بیماری فرد همواره احساس می‌کند دچار اضافه وزن است و برای لاغری خود، تا مرز سوتغذیه پیش می‌رود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8833

افزودن نظر